2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. Október 15. 09:37, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Évközi huszonnyolcadik vasárnap - 2017. október 15.

1. Kedden Antiochiai Szent Ignác püspök és vértanú emléknapja, szerdán pedig Szent Lukács evangélista ünnepe lesz.

2. Hétfőn este ½ 6-kor Bibliaórát tartanak a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel
várnak.

3. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Karitász Bolt Jókai u. 1. szám alatti helyisége. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

4. Októberben hétfő kivételével minden nap az esti szentmise előtt, 5 órakor elimádkozzák a Rózsafüzért a templomban. Mindenkit szeretettel hívnak, hogy közös imádságukkal kérjék a Szűzanya közbenjárását az
egyházért, a hazáért, a papokért, a családokért és a templomi közösségért.

5. Péntek esténként ½ 7-től bérmálási felkészítőt tartanak nyolcadikos és középiskolás ifjaknak a Jókai u. 28. szám alatti Közösségi Házban. Akiknek a pénteki időpont nem megfelelő, azok számára csütörtök esténként ½ 7-től szintén indítanak egy bérmálkozós csoportot. Mindkét csoportba várják azokat a fiatalokat akik bérmálkozni szeretnének, illetve azokat is, akik ebből a korosztályból még nincsenek megkeresztelve vagy nem voltak elsőáldozók.

6. Október 21-én, jövő szombaton tartják a szokásos Berecz Skolasztika Gyalogos Zarándoklatot az Ótemplomtól a tiszaalpári Zárdatemplomig. A gyülekező reggel ¾ 8-kor lesz az Ótemplom előtti téren. Részletes program és tudnivalóka hirdetőtáblán olvashatóak.

7. A jövő vasárnapi perselygyűjtés összegét a missziók javára juttatják el.

8. Jövő évi naptárak és kalendáriumok már megvásárolhatóak a templom kijáratánál.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.