2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Szeptember 17. 10:45, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Évközi 24. vasárnap - 2017. szeptember 17.

1. Szerdán a koreai vértanúk emléknapja, csütörtökön Szent Máté
apostol és evangélista ünnepe, szombaton pedig Szent Pio atya emléknapja lesz.

2. Hétfőn este ½ 6-kor Bibliaórát tartanak a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

3. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Karitász Bolt Jókai u. 1. szám alatti helyisége. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

4. A betegek kenetének felvételére lesz lehetőség szeptember 24-én, jövő vasárnap délután 4 órakor. Kérik, hogy aki szeretné felvenni ezt a szentséget (idős kora vagy súlyos betegsége miatt), az szíveskedjen feliratkozni a plébánia irodájában vagy a sekrestyében. Jövő vasárnap a Kalmár kápolnában nem lesz szentmise.

5. Autóbuszos zarándoklatot szerveznek október 7-én, szombaton Mátraverebély-Szentkútra, a Rózsafüzér Királynője búcsúra. Érdeklődni és jelentkezni a plébánia irodájában lehet. A részvételi díj 3500 forint.

6. A Szent Imre Cserkészcsapat városi papírgyűjtést szervez szeptember 27-e és október 1-je között. Akinek van felajánlható papírhulladéka, kérik, hogy a gyűjtés ideje alatt dobja be a Szent István plébánia melletti konténerbe. A cserkészek most nem tudnak házhoz menni.

7. Október hónapban indítják a bérmálásra felkészítő ifjúsági hittant. Péntek esténként ½ 7-re várják a Jókai utcai Közösségi Házba azokat a középiskolás és nyolcadikos ifjakat, akik szeretnének bérmálkozni.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

Címkék: ótemplom, miserend

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi