2024. április 23, kedd - Béla

2017. Május 21. 09:45, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom Plébániája

Hírek az Ótemplomból

Húsvét hatodik vasárnapja - 2017. május 21.

A hét ünnepei: hétfőn Szent Rita szerzetesnő emléknapja, kedden Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú emléknapja, szerdán Szűz Mária, a keresztények segítségének, pénteken pedig Néri Szent Fülöp áldozópap emléknapja lesz.

• Hétfőn este ½ 6-kor Bibliaórát tartanak a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  • Májusban hétfőnként a reggeli szentmise után, a többi napokon az esti szentmisék előtt 6 órakor elimádkozzák a lorettói litániát. Vegyenek részt minél többen ezeken az ájtatosságokon, hogy közösen kérjék a mennyei Édesanya pártfogását és közbenjárását egyházunkért, családjainkért és önmagunkért is.
  • Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Jókai u. 1. szám alatti Karitász bolt. Szeretettel várják az érdeklődőket.
  • Május 25-én, csütörtökön délután 4 órakor lesz a Szent Mónika Közösség gyűlése a Közösségi Házban.
  • Május 27-én, szombaton az esti szentmise a Szent Mónika Közösség szándékára lesz bemutatva. Szeretettel hívják az édesanyákat és nagymamákat, hogy közösen imádkozhassanak gyermekeikért, unokáikért.
  • Május 28-án, jövő vasárnap az esti szentmise a Szent József Kör, vagyis a keresztény édesapák közösségének szándékára lesz bemutatva, hétfőhöz egyhétre pedig este ½ 7-kor tartják a Szent József Kör gyűlését a Közösségi Házban. Minden édesapát és leendő édesapát szeretettel várnak.
  • Pünkösd szombatján, június 3-án délután 3 órakor gyalogos zarándoklat indul Petőfiszállás-Pálosszentkútra. Gyülekezés ¾ 3-kor az Ótemplom előtt. Érkezés Szentkútra 7 óra körül, 8 órakor szentmise és gyertyás körmenet. A hazaútról mindenkinek egyénileg kell gondoskodnia.
  • Pünkösdvasárnap, június 4-én délután 4 órakor érseki szentmise keretében lesz a templomban a bérmálás. Ezen a vasárnapon a Kalmár kápolnában nem lesz szentmise, és este sem tartanak már külön szentmisét a templomban. Szeretettel kérik a híveket,hogy foglalják imáikba a bérmálkozó fiatalokat!

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).