2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Május 15. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Plébánia

Hírek az Ótemplomból

Pünkösd vasárnapja - 2016. május 15.

1. Pünkösdhétfőn reggel 7 órakor és este ½ 7-kor lesznek szentmisék a templomban.

2. Májusban az esti szentmisék előtt 6 órakor elimádkozzák a lorettói litániát. Kérik, hogy vegyenek részt minél többen ezeken az ájtatosságokon, hogy közösen kérjék mennyei Édesanyánk pártfogását és közbenjárását Egyházunkért, családjainkért és önmagunkért is.

3. Kedden és pénteken 9-11 óráig van nyitva a Karitász bolt Jókai utca 1. szám alatti helyisége. Szeretettel várják az érdeklődőket.

4. Május 19-én, csütörtökön este 6 órakor Bánkiné dr. Molnár Erzsébet tart előadást „A katolikus Félegyháza” címmel a városi könyvtárban. Szeretettel hívnak minden érdeklődőt.

5. Május 22-én, vasárnap a 9 órai szentmisében a városalapítókról emlékeznek meg.

6. Ugyancsak május 22-én, vasárnap a ½ 11-es szentmise keretében lesz a templomban az elsőáldozás. Örvendetes tény, hogy az idén több mint 120 elsőáldozó lesz. Szeretettel kérik a híveket,hogy az elsőáldozókért is imádkozzanak, hogy a szentségi Jézussal való találkozás életre szóló elkötelezettséget jelenthessen számukra.

7. Az elsőáldozók nagy száma is mutatja, hogy mennyire szükséges a Jókai u. 28. szám alatti közösségi ház felújítása, valamint a plébánia kertjében a közösségi tér kialakítása, hiszen a plébánia épületében nem tudnak 20-25 főnél nagyobb létszámú programokat lebonyolítani. Ezért mára és a következő két vasárnapra gyűjtést hirdetnek a közösségi terek kialakításának megvalósításához. Összességében 7-8 millió forintra lenne szükség. Egymillió forint már rendelkezésre áll pályázati forrásból, 800 ezer forinttal az Önkormányzat is segített, saját megtakarításból kb. 1,5-2 millió forintot tudnak hozzátenni, így a költségek fele már nagyjából rendelkezésre áll. Szeretettel kérik, hogy aki teheti, támogassa a kitűzött célt. Nagylelkű adományaikat előre is hálásan köszönik!

8. Petőfiszállás-Szentkút pünkösdi programjai a hirdetőtáblán megtekinthetők.

9. A Betánia Katolikus Karizmatikus Közösség május 21-én,szombaton lelki napot, regionális találkozót szervez a pálosszentkúti kegyhelyen. Minden érdeklődőt szeretettel várnak. Részletes tudnivalók a hirdetőtáblán megtekinthetők.

10. Május 22-én, vasárnap délután 5 órakor lesz a Kalmár kápolna búcsúi szentmiséje.

Áldott vasárnapot mindannyiuknak!

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi