2024. április 29, hétfő - Péter

2020. Február 23. 09:18, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 7. vasárnap – 2020. február 23.

1. Most vasárnap a 9 órai szentmise után megbeszélés lesz azoknak a szülőknek, akik kérték gyermekeik felkészítését az elsőáldozásra

2. Szerdán elkezdődik a Húsvétot előkészítő idő a szent Negyven nap, a nagyböjt. Hamvazószerda szigorú böjti nap. Szentmisék reggel 7-kor és este 5-kor lesznek. A reggeli misében hamut szentelnek, és mindkét misén illetve jövő vasárnap minden szentmise végén lesz hamvazás.

3. Február 29-én, szombaton délután 2 órától előkészítő jegyesoktatást tartanak.

4. Egyházközségi zarándoklatot, kirándulást szerveznek július 20. és 24. között Medjugorjéba. Az utazási iroda február 29-éig adta meg a jelentkezési határidőt.

5. A nagyböjti időben pénteken az esti szentmise után, vasárnap pedig az esti szentmise előtt 5 órakor kezdik a keresztutat. Kérik, hogy akik szeretnének keresztutat vezetni, azok jelentkezzenek a plébánián.

6. Előkészítő tanfolyamot szerveznek azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, bérmálkozók. Jelentkezni lehet a plébánián.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból