2024. április 28, vasárnap - Valéria

2019. December 22. 11:29, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Advent 4. vasárnapja – 2019. december 22.

1. December 23-án, hétfőn délelőtt keresik fel azokat az időseket, betegeket, akik nem tudnak elmenni a templomba, hogy ők is szentgyónással, szentáldozással készülhessenek a karácsonyra. Kérik a kedves híveket idős beteg rokonaikat, ismerőseiket jelentsék be a sekrestyében vagy a plébánián.

2. Ebben az évben az utolsó hajnali mise december 24-én, kedden reggel lesz. Este nem lesz szentmise a templomban.

3. Megérkezett az egyházközségbe a betlehemi békeláng. Akik szeretnék, hogy otthonaikban is ennek a lángja világítson, menjenek be a plébániára. Kérik, hogy a láng elviteléhez alkalmas eszközt vigyenek magukkal!

4. A karácsony Jézus születésének az ünnepe. Az éjféli misét december 24-éről 25-ére virradó éjszaka 12 órakor tartjuk. Az éjféli mise előtt ½ 12-től a templom énekkara karácsonyi énekeket ad elő. Karácsony első és másnapján reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, ½ 11-kor és este 6 órakor tartanak szentmisét. December 25-én, a 9 órai szentmisében a hittanosok betlehemes játékot adnak elő. Az esti szentmisén a Palestrina Kamarakórus énekel.

5. A karácsonyi ünnepek alatt a jövőre felépülő közösségi ház megvalósításához kérik a kedves hívek adományait. A közösségi ház látványterve és alaprajza a paravánon látható. Ha tehetik, lehetőségeik szerint járuljanak hozzá a költségekhez.

6. December 29-én, jövő vasárnap a 9 órai szentmise után megbeszélés lesz azoknak a családoknak, akik kérték gyermekeik felkészítését az elsőáldozásra.

7. Szintén jövő vasárnap a Szentcsalád ünnepe lesz. Minden szentmise végén külön áldást adnak a családoknak.

8. Az Új Ember és a Keresztény Élet újságok ünnepi, dupla számmal jelentek meg. Az Új Ember 400, a Keresztény Élet 380 forintért vásárolható meg.

9. Kegytárgyvásárlási lehetőség van a templomban. Kalendáriumok, képeslapok, könyvek és egyéb kegytárgyak kaphatók.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból