2024. április 25, csütörtök - Márk

2018. Június 24. 07:56, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 12. vasárnap - Keresztelő Szent János születésének főünnepe - 2018. június 24.

1. Ma, vasárnap a 9 órai szentmise után megbeszélés lesz azoknak a szülőknek, akik kérték gyermekeik felkészítését az elsőáldozásra.

2. Most vasárnap délután 3 órakor megbeszélés lesz azok részére a plébánián, akik jelentkeztek a júliusi egyházközségi zarándoklatra. Kérik, hogy 31 ezer forintot vigyenek magukkal!

3. Június Jézus Szíve engesztelő hónapja ezért minden pénteken az esti szentmise előtt ½ 7-től végzik a Jézus Szíve litániát.

4. Június 28-án, csütörtökön este 7 órakor a Móra Ferenc Művelődési Központban zenés Passiójátékot mutat be a szegedi Liget Társulat GodSpell címmel. A fiatalok Istenkereső játékának inspirálója Máté és Lukács evangéliuma. A mű Jézus és Júdás konfliktusát állítja a középpontba. Szeretettel hívnak mindenkit erre az érdekfeszítő előadásra.

5. Június 30-án, szombaton délelőtt 10 órakor kezdődik az Ótemplom búcsúi miséje. A szentmise után lesz a körmenet.

6. Július 1-jén, jövő vasárnap délelőtt tartják a pálmonostori templom búcsúját.

7. Óvodás napközis tábort szervez az Áldott légy Egyesület. Részletes tájékoztató a templomi hirdetőtáblán olvasható.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot