2024. április 23, kedd - Béla

2018. Március 11. 07:55, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Nagyböjt negyedik vasárnapja - 2018. március 11.

1. Nagyböjtben minden héten pénteken és vasárnap keresztutat végeznek, pénteken az esti szentmise után, vasárnap pedig az esti szentmise előtt, 5 órakor.

2. A filmklub következő vetítése március 16-án, pénteken az esti szentmise és a keresztút után lesz a plébánián.

3. Az egyházközség képviselő-testülete március 19-én, hétfőn este ½ 6-kor gyűlést tart a Plébánián.

4. Egyházközségi kirándulást, zarándoklatot szerveznek július 16-a és 19-e között. Részletes tájékoztató és jelentkezés a plébánián.

5. Ebben az évben az adóhatóság elkészíti az adóbevallást, de a személyi jövedelemadó 2x1 százalékáról mindenkinek rendelkezni kell. Kérik, hogy a katolikus egyházat és valamely karitatív szervezetet, alapítványt támogassák adójuk 2x1 százalékával. Ezen felajánlásukat akár az ügyfélkapun keresztül, akár a postai levél által megtehetik.

6. A Máltai Szeretetszolgálat keresztény lelkületű, józan életű, megbízható, megfelelő szakképesítéssel rendelkező munkatársakat keres az alábbi munkakörökre: szociális munkás, vagy felsőfokú végzettséggel mentori munka-körbe. Jelentkezni fényképes önéletrajzzal e-mailben a simon.edina@maltai.hu címen, vagy személyesen, a Máltai Szeretetszolgálat Félegyházi irodájánál, a Móra Ferenc tér 11. szám alatt, a Kalmár kápolna mellett lehet.

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.