2024. április 16, kedd - Csongor

2018. Január 07. 12:23, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Urunk megkeresztelkedésének napja - 2018. január 7.

1. Vasárnap este 5 órakor szentségkitétellel kezdődik az első vasárnapi szentségimádás

2. Január 12-én, pénteken délután 4 órakor megemlékezés lesz a Felső temetőben a doni áttörés évfordulója alkalmából. A szervezők hívnak és várnak minden emlékezőt.

3. Ifjúsági mise lesz a Kalmár kápolnában január 12-én, pénteken este 7 órakor. Minden fiatalt hívnak és várnak.

4. Január 14-e az egyházközség szentségimádási napja. Ezért január 14-én, jövő vasárnap délután 4 órakor szentségkitétellel csendes szentségimádás kezdődik. 5 órától közös szentségimádást végeznek.

5. Megjelent a Képmás magazin, amely 550 Ft-ért megvásárolható az újságos asztalnál.

6. Várják a plébánián azokat a jegyespárokat, akik a Szent István Templomban szeretnének egyházi házasságot kötni. Részükre februárban előkészítő jegyes oktatást szerveznek.

7. Előkészítő tanfolyamot szerveznek azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, nem bérmálkoztak. Érdeklődni és jelentkezni lehet a plébánián.

8. Megváltoztak a szentmisék, szertartások díjai. A csendes mise 1500, az énekes mise 2500, a szertartásos mise 3500 forintba kerül. További részletek a plébánián olvashatóak. Kérik, hogy akik már előre befizették a szentmiséket, menjenek be a plébániára a különbözetet befizetni.

2024. Április 16. 12:38, kedd | Helyi

Nemzetközi zongoraversenyen bizonyítottak

Elek Janka és Elek János négykezes formációját Kiemelt Arany fokozattal díjazták.

2024. Április 16. 09:26, kedd | Helyi

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak: beborul az ég, és többfelé kell esőre, akár zivatarra is készülni.

2024. Április 16. 09:04, kedd | Helyi

A holokauszt magyarországi áldozataira emlékezünk

Magyarországon minden évben április 16-án tartják a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját, arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása.

2024. Április 16. 07:59, kedd | Helyi

Iskolai foglalkozás a bankfiókban

Fehér Gyöngyi területi vezető látta vendégül bankfióki mentorprogram keretében a Batthyány Lajos Általános Iskola 3.z osztályosait tanáraikkal.