2024. április 19, péntek - Emma

2017. December 10. 09:44, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Advent második vasárnapja - 2017. december 10.

1. Az adventi időben hétköznaponta csak reggel 6 órakor tartanak szentmisét.

2. A Zenebarátok Kórusa december 10-én, vasárnap 4 órakor tartja adventi hangversenyét a templomban. Hívnak és várnak mindenkit. A Rózsafüzér-társulat összejövetele elmarad.

3. Adventi hangversenyt tart a templomban a Batthyány Lajos Általános Iskola december 14-én, csütörtökön délután ½ 4-től. Minden érdeklődőt hívnak és várnak.

4. Adventi lelkigyakorlatos beszédek lesznek a templomban december 14-15-16-án, csütörtökön, pénteken és szombaton az esti szentmisében. A beszédeket Laczkó Ferenc, volt kisteleki plébános atya mondja. Kérik a kedves híveket, a lelkigyakorlat alatt végezzék el karácsonyi szentgyónásukat.

5. December 15-én, pénteken az esti szentmise után lesz a filmklub következő vetítése.

6. December 16-án, szombaton a hajnali mise keretében kezdik a „Szállást keres a Szentcsalád” imakilencedet.

7. A harmadik adventi gyertyát gyújtják meg december 16-án, szombaton 17 órakor a polgármesteri hivatal előtt. A szervezők hívnak és várnak mindenkit.

8. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kiskunfélegyházi Csoportja tartós élelmiszert gyűlt a helyi rászorulók részére, Karácsonyra az „Adni öröm” akció keretében. Ezúton kérik, hogy támogassák önkénteseiket a Spar üzletekben december 14-étől 18-áig. Köszönik minden adományozó segítségét.

9. Írják a jövő évi szentmiséket. Kérik, hogy akik szeretnének szentmisét mondatni, menjenek be a plébániára!

10. Várják a plébánián azokat a jegyespárokat, akik a Szent István Templomban szeretnének egyházi házasságot kötni 2018-ban.

11. Karácsonyi képeslapok, falinaptárak, kalendáriumok vásárolhatók a sekrestyében és a plébánián. Kegytárgy és könyvárusítás is van a templomban.

12. Ismét meghirdették a Betlehemkészítő pályázatot. Bárki nevezhet tetszés szerinti anyagból készített Betlehemmel. Az elkészített pályaműveket december 23-áig kérik bevinni a plébániára!

13. December 26-án, hétfőn diakónussá szentelik Lőrinc Dávidot, az egyházközség kispapját Kalocsán. A szentelésre autóbuszt indítanak. A részvételi díj 1500 forint személyenként. Jelentkezni lehet a plébánián a díj befizetésével.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.