2024. április 24, szerda - György

2017. November 26. 07:43, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 34. vasárnap – Krisztus, a mindenség királya – 2017. november 25.

1. Köszönetet mondanak mindazoknak, akik tartós élelmiszer-vásárlással segítették a Szent István Karitász Csoport jótékonysági vásárát a TESCO áruházban. A felajánlott adományokat a rászoruló családok között osztják szét.

2. Gyűlést tart az Egyházközség Képviselő-testülete most vasárnap, a ½ 11-es mise után. Kérik, hogy a testület minden tagja vegyen részt a szentmisén és a gyűlésen.

3. Kérik a híveket, ha anyagi lehetőségeik engedik, fizessék be az éves egyházi adót, amelynek összege aktív dolgozók esetén 4000, nyugdíjasok esetén 3000 forint személyenként. Az egyházi adót be lehet fizetni a plébánián, vagy postai csekken, amelyek az újságos asztalról elvihetőek.

4. Hangverseny lesz az Ótemplomban november 30-án, csütörtökön este 6 órakor. Mindenkit hívnak és várnak. A belépés ingyenes.

5. December 2-án, szombaton délelőtt 9 órára várják a plébánián azokat a gyerekeket, aki szeretnének részt venni a karácsonyi betlehemes játékban.

6. Adventi gyertyagyújtás lesz a polgármesteri hivatalnál december 2-án, szombaton este 5 órakor. A szervezők hívnak és várnak mindenkit.

7. Képes, lapozható fali- és asztali naptár továbbá karácsonyi képeslap kapható a sekrestyében és a plébánián.

8. Az ingyenes karitász újság elvihető az újságos asztalról.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).