2024. április 19, péntek - Emma

2017. Szeptember 10. 12:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi huszonharmadik vasárnap - 2017. szeptember 10.

1. Most vasárnap a 9 órai szentmisében tartják a hittanosok évnyitóját. Kérik, hogy a gyerekek vigyék magukkal táskáikat, mert táskaszentelést is végeznek.

2. Most vasárnap délután 6 órakor kezdődik a Rózsafüzértársulat összejövetele.

3. Kedden délután ½ 6-kor bibliaórát tartanak felnőttek részére a plébánián.

4. Szeptember 15-én, a fájdalmas Szűzanya ünnepén tartják a Kálvária búcsúját délután 4 órakor, jó idő esetén kint a Kálváriánál, rossz idő esetén pedig az Ótemplomban. Közös vonulás nem lesz, a helyszínre várják a híveket.

5. Szombaton reggel 9 órakor kezdődik az elsőáldozásra készülő gyerekek és családtagjaik gyóntatása.

6. Az elsőáldozás szeptember 17-én, jövő vasárnap a 9 órai szentmisében lesz.

7. Az egyházközség is bekapcsolódik az „Nyitott templomok éjszakája” országos rendezvénybe. Részletes tájékoztató a templomi hirdetőtáblán olvasható.

8. Október 15-én, vasárnap bérmálás lesz az egyházközségben. A közös bérmálási felkészítő szeptember 18-án, hétfőn délután 3 órakor kezdődik a templomban.

9. Szeptember 24-én, vasárnap délután 4 órakor szentmise keretében szolgáltatják ki a betegek kenetét.

10. Október 8-án, vasárnap délután 4 órakor tartják a Dunavecsei templom búcsúját, ahol Kapás Mihály atya a plébános. A búcsúi szentmisére autóbuszt indítanak, akik szeretnének részt venni, jelentkezzenek a plébánián. A részvételi díj 1500 forint személyenként.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.