2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. Április 30. 07:54, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Húsvét harmadik vasárnapja - 2017. április 30.

1. Most vasárnap a 9 órai szentmise után megbeszélés lesz az elsőáldozásra készülő gyerekek szüleinek.

2. Májusban minden nap az esti szentmise előtt ½ 7-kor kezdik a lorettói litániát a Szűzanya tiszteletére.

3. Május 4-én, csütörtökön délután 6 órakor csendes szentségimádás kezdődik papi és szerzetesi hívatásokért.

4. Május 7-én, jövő vasárnap délelőtt 10 órakor tartják az alpári templom búcsúját.

5. Közeledik a személyi jövedelemadó bevallásának utolsó határideje. Kérik, hogy adójuk 2 x 1 százalékával támogassák a Katolikus Egyházat és a Fülöp Atya Alapítványt vagy az Egyházmegyei Karitászt. Adószámok az újságos asztalról elvehetőek.

6. Egyházközségi majálist szerveznek május 27-én, szombaton a Hittanyán. Akik szeretnének részt venni, jelentkezzenek a plébánián!

7. Tábort szerveznek felső tagozatos hittanosok részére július 3-a és 8-a között a Vas megyei Csehimindszentre. Érdeklődni és jelentkezni lehet a hitoktatóknál.

8. A következő napokban, hetekben nagyon sok szabad szentmise van. Akik szeretnének szentmisét mondtatni, menjenek be a plébániára!

9. Kérik a kedves híveket, ha anyagi lehetőségeik engedik, fizessék be az egyházi adót a plébánián vagy postai csekken, amelyek az újságos asztalról elvihetőek. Az egyházi adó aktív dolgozók esetében 4000, nyugdíjasok esetében 3000 forint évente.

10. Megjelent a Képmás magazin, amely 550 Ft-ért megvásárolható az újságos asztalnál.

11. Május 5-e és 7-e között lelkigyakorlatot szerveznek a tiszaalpári bencés nővéreknél „Új élet Krisztusban” címmel. Tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatóak.

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg az MDSZ a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén