2024. április 28, vasárnap - Valéria

2015. Március 21. 17:43, szombat | Helyi
Forrás: Szent István templom

Hírek a Szent István templomból

TEMPLOMI HIRDETÉS (2015. március 22. - NAGYBÖJT 5. VASÁRNAPJA)
SZENT ISTVÁN TEMPLOM

TEMPLOMI HIRDETÉS

2015. március 22.

NAGYBÖJT 5. VASÁRNAPJA

SZENT ISTVÁN TEMPLOM

1. Nagyböjtben minden héten, pénteken és vasárnap keresztutat végzünk, pénteken az esti szentmise után, vasárnap pedig az esti szentmise előtt 5 órakor.
  2. Az Egyházközség Képviselőtestülete 2015. március 23-án, hétfőn este ½ 6-kor gyűlést tart a Plébánián. Hívjuk és várjuk a Testület tagjait.
  3. Szerdán délelőtt 11 órakor kezdjük az 1000 Üdvözlégy Mária imádságot, kérjük, hogy akik csak tudnak, jöjjenek el, kapcsolódjanak be ebbe az imádságban.
  4. Pénteken este 6 órakor lesz szentmise templomunkban, utána indul a városi keresztút az Ótemplomhoz
  5. Egy hét múlva Virágvasárnap lesz. A 9 órai és a ½ 11-es szentmisében végezzük a barkaszentelést.
  6. Március 29-én, jövő vasárnap áttérünk a nyári időszámításra Attól a naptól kezdve minden nap 7 órakor kezdjük az esti szentmisét.
  7. Március 30-án, nagyhétfőn délelőtt lesz az idős, beteg húsvéti gyóntatása. Kérjük, hogy idős, beteg rokonaikat, ismerőseiket jelentsék be a sekrestyében vagy a Plébánián.
  8. Templomunk húsvét előtti nagytakarítása március 31-én, kedden reggel 8 órakor kezdődik. Kérjük, hogy akik tudnak, jöjjenek el, segítsenek!
  9. A Szent Imre Cserkészcsapat városi papír és vasgyűjtést szervez április 11. és 19. között. Akinek van felajánlható papír és vas-hulladéka, kérjük, jelezze a sekrestyében vagy a plébánián névvel, címmel, telefonszámmal, s egy időszak megadásával, amikor a cserkészek otthon találják. A befolyt összeget a cserkészcsapat és a gyerekek táborozásához használjuk fel.
  10. A következő napokban, hetekben nagyon sok szabad szentmise van. Akik szeretnének szentmisét mondatni, jöjjenek be a Plébániára.
  11. A templom egyik oldalhajójának bádogfedése elkészült. Az elmúlt héten felállványozták a másik oldalt is. Kérjük, hogy akik tudnak, pénzadományokkal támogassák a munkálatok elvégzését.
  12. Zarándoklatot, kirándulást szervezünk Görögországba július 20 és 26 között. Érdeklődni és jelentkezni lehet 98000 Ft befizetésével a Plébánián.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból