2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Március 20. 12:56, hétfő | Helyi
Forrás: BAON

Halálos baleset az 54-es úton

Összeütközött két személyautó az 54-es főúton, az autópálya felhajtójánál Kecskemét és Helvécia között.

Kecskemét felől Jakabszálás irányába tartott egy Suzuki, melyet egy 70 éves férfi vezetett. A kocsi az előtte haladó nyerges vontató előzésébe kezdett, de a sofőr nem figyelte, hogy jön-e szembe jármű, ezért frontálisan összeütközött egy Volkswagennel, melynek egy 54 éves férfi volt a sofőrje. Az utóbbi autó vezetője a helyszínen életét vesztette, mellette utazó élettársa könnyebben megsérült. A Suzuki a nyerges vontatónak csapódott, sofőrjét súlyos sérülésekkel kórházba szállították. A rendőrök megszondáztatták a Suzuki vezetőjét, aki - mint kiderült - nem ivott alkoholt.

A teherautó az út menti árokba hajtott, hogy elkerülje az ütközést.

Az autópálya felhajtója után korábban teljes útzár volt érvényben. Azóta a rendőrök befejezték a helyszínelést, a lezárást feloldották, így a forgalom ismét zavartalan.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból