2024. április 29, hétfő - Péter

2019. Április 17. 10:47, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Félegyházára látogattak a Budapesti Fesztiválzenekar zenészei

A zeneművészet mesterei ezúttal népmeséket megidéző jelmezekbe bújva szórakoztatták április 16-án az alsó tagozatos iskolásokat az Aranyalma Népmeseponton.

A Budapesti Fesztiválzenekar háromszor egy évben felkerekedik, és azokhoz is elviszi a klasszikus zenét, akiknek egészségügyi, szociális, fizikai vagy anyagi okokból nem adatik meg, hogy a koncerttermekben élvezzék hangversenyeit.

A zenekarnak minden társadalmi réteg és minden korosztály egyformán fontos, ezért Közösségi Heteik során az ország legtávolabbi pontjára eső gyermekgondozási intézmények fiatal lakóit is felkeresik. A gyerekeknek játékos és interaktív Zenevár programmal készülnek.

„A Közösségi Heteink során meglátogatott, sok esetben nehéz körülmények között élő gyerekek gyakran még hangszert sem láttak élőben, ezért ezekre az alkalmakra mindig izgatottan, kíváncsian készülnek. A mi dolgunk, hogy maradandót adjunk nekik ajándékba, és megtanítsuk őket átélni a zenében megszülető egységet.” – olvasható a zenekar honlapján (bfz.hu).

Idén április 15-én Pusztamonostoron, a Jászsági Általános Iskola Hábor Gabriella Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézményében jártak, majd másnap Kiskunfélegyházán a Szakmaközi Művelődési Központban kialakított Aranyalma Népmeseponton szórakoztatták a csillogó szemű diákokat.

A hangszeres zenékkel színesített mesék által megelevenedtek az udvarhölgyek, a nemesek, a királyi család, a király és a királylány, sőt még a lovagok is. A délutáni program talán legizgalmasabb része az volt, amikor a kisdiákok a műsor előtt kapott tojástálcából készített pengetős „hangszerrel”, valamint műanyag flakonba töltött színes műanyag darabkákból készült „rumbatökkel” maguk is csatlakozhattak a koncerthez.

A Zenevár szereplői:

• Polónyi Ágnes – hárfa
  • Bíró Ágnes és Illés Erika – hegedű
  • Bolyki László – brácsa
  • Szabó Péter – cselló
  • Lévai László – nagybőgő
  • Varga Fruzsina – fuvola
  • Berta Bea – oboa
  • Csalló Roland – klarinét
  • Tallián Dániel – fagott
  • Póti Tamás és Tóth Zoltán - trombita
  • Bereczky Dávid – kürt