2024. április 24, szerda - György

2017. Július 12. 10:13, szerda | Helyi
Forrás: bacsmegye.hu

Favágásban mérték össze erejüket a Bács megyei tűzoltók

A II. Bács-Kiskun Megyei Tűzoltófavágó-versenyre nevezett tizenegy csapat tagjai motorfűrész-használat terén - a mindennapi munkájuk során - szerzett tudásukat mérték össze Baján

A hivatásos, az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók szerelés, kombinált darabolás, lánckímélő darabolás, gallyazás és fadöntés versenyszámokban mérték össze erejüket.

Az elmúlt időszakban jégeső, valamint heves zivatar utáni károk felszámolási munkálatai - több napon keresztül - adtak munkát a megye tűzoltóinak. A megyénk területén az átvonuló viharok idején számos olyan káresemény - leszakadt nagyméretű faágak, kettéhasadt és gyökerestől kidőlt fák eltávolítása - felszámolásában kérik a tűzoltók segítségét az állampolgárok, amikor a favágási, fakidöntési szakértelmükre van szükség. Mind a két tevékenység veszéllyel jár, komoly odafigyelést és pontos munkavégzést követel meg a tűzoltóktól. A versenyzők bizonyságot tettek róla, hogy gyorsan, szakszerűen és biztonságosan hajtják végre ezeket a feladatokat is. A versenyen elért eredmények a szakmai tudást, ügyességet és precizitást tükrözik.

Eredmények:

A hivatásos tűzoltó-parancsnokságok csapat eredményei

• 1. hely Kecskeméti Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 2. hely Bajai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 3. hely Kiskunhalasi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 4. hely Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 5. hely Kalocsai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 6. hely Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csapata
  • 7. hely Kiskőrösi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata

Az önkormányzati tűzoltó-parancsnokságok csapat eredményei

• 1. hely Szabadszállás Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 2. hely Lajosmizse Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 3. hely Bácsalmás Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság csapata

A Ballószögi Önkéntes Tűzoltó Egyesület csapatának tagjai kiemelkedően teljesítettek a versenyen.

Egyéni legjobb eredmények

• András Attila tű. főhadnagy - Kecskeméti HTP - Szerelés kategória
  • András Attila tű. főhadnagy - Kecskeméti HTP - Kombinált darabolás kategória
  • Mozsárik Lajos tű. törzszászlós - Kecskeméti HTP - Lánckímélő darabolás kategória
  • Mozsárik Lajos tű. törzszászlós - Kecskeméti HTP - Gallyazás kategória
  • Nagy István tű. zászlós - Bajai HTP - Döntés kategória

Összesített egyéni eredmények

• 1. hely Mozsárik Lajos tű. törzszászlós - Kecskeméti Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
  • 2. hely Nagy István tű. zászlós - Bajai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • 3. hely András Attila tű. főhadnagy - Kecskeméti Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata

A verseny szervezése, lebonyolítása a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Husqvarna Magyarország Kft. és a Gemenc Zrt. együttműködésében valósult meg. A versenyen a Husqvarna versenybírái biztosították a szakszerű értékelést.

Fotó: Kovács Andrea tű. főhadnagy

Címkék: favágás, tűzoltók

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében