2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Február 16. 13:19, kedd | Helyi
Forrás: police.hu

Fatolvajt értek tetten a körzeti megbízottak Pálmonostorán

A pálmonostorai egyenruhások együttműködésének eredményeként sikerült elfogni a lopás vétség elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 27 éves kisteleki férfit.

A szabadidejét töltő Bába Csaba rendőr főtörzszászlós, pálmonostorai körzeti megbízottnak 2016. február 15-én a délutáni órákban tudomására jutott, hogy a település külterületén egy gyanús személygépkocsiból és utánfutóból álló járműszerelvény közlekedik. Mivel az utóbbi időben az érintett területen több falopásról is érkezett bejelentés, ezért szolgálatba helyezte magát és Hideg Sándor címzetes rendőr zászlóssal együtt a község mellett lévő erdős helyre mentek.

Az egyenruhások a terület ellenőrzése során 2016. február 15-én 14 óra 35 perckor a fák takarásában észleltek egy személygépkocsit, amelyhez egy fával megpakolt utánfutó volt kapcsolva. Mivel K. József a szállítmány eredetével nem tudott elszámolni, ezért előállították a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányságra.

A beszerzett információk alapján a 27 éves férfi 2015 decemberétől többször visszajárt tüzelőt lopni a külterületre. A kisteleki lakossal szemben - szabadlábon hagyása mellett - lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból