2024. május 6, hétfő - Ivett

2018. November 21. 08:52, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát!

A karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét szeretnénk még ünnepélyesebbé tenni azzal, hogy mézeskalács házikókból ötödször is mesevárost építünk a Kiskun Múzeumban.

Várjuk családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és készítenek mézeskalács házikót jótékonysági célú felhívásunkra!

A MÉZESKALÁCS HÁZ FORMÁJA ÉS MÉRETE: Az alkotások bármilyen építményt ábrázolhatnak, házikót, városunk nevezetes épületeit, köztéri alkotásait is. Mérete: max. A/4 mézes tészta alapon. Díszítése téli, karácsonyi hangulatot idézzen!

A FELAJÁNLOTT MÉZESKALÁCS HÁZIKÓK LEADÁSA: 2018. december 5-én és 6-án 8-17 óráig, december 7-én 8-13 óráig a KISKUN MÚZEUMBAN (dr. Holló Lajos utca 9).

A BEÉRKEZETT MÉZESKALÁCS HÁZIKÓKBÓL KIÁLLÍTÁS NYÍLIK: 2018. december 8-án, szombaton 15 órakor a PETŐFI SÁNDOR EMLÉKHÁZBAN (Petőfi utca 7.)

Jótékonysági mézeskalács házikó tombolák vásárolhatók 500 Ft/db áron.

TOMBOLÁK HÚZÁSA: 2018. december 22-én, szombaton, 17.30-kor a Városháza előtt, a negyedik adventi gyertyagyújtást követően, ahol a Mézeskalács meseváros házikói kerülnek kisorsolásra, amelyeket a nyertesek magukkal vihetnek karácsonyfájuk alá.

A TOMBOLAÁRUSÍTÁSBÓL BEFOLYT ÖSSZEGET A KÖVETKEZŐ CÉLOKRA KÍVÁNJUK FORDÍTANI:

• fejlesztő és szabadidős játékok vásárlására a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda Százszorszép Óvoda Tagintézmény részére, a
  • KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény művészetterápiás eszközök beszerzésére és a
  • Kiskun Múzeum gyermekprogramjainak megvalósításához

KÉRJÜK, HOGY MINÉL TÖBBEN VEGYENEK RÉSZT A MÉZESKALÁCS VÁROS ÉPÍTÉSÉBEN! VÁSÁROLJANAK JÓTÉKONY CÉLRA TOMBOLÁT!

SZERVEZŐ: Kiskun Múzeum

TÁRSSZERVEZŐK: Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda, KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény

TÁMOGATÓ: Kiskun Múzeum Baráti Köre

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Kiskun Múzeumban
Telefon: 76/461-468
E-mail: kiskunmuzeum@gmail.com

(Fotók: 2017. évi archívból)

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból