2024. április 28, vasárnap - Valéria

2015. Július 25. 04:26, szombat | Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna

Először rendeznek sörfesztivált Félegyházán

Különleges sörök és ételek várják a nagyérdeműt szombaton az I. Félegyházi Sörfesztiválon, melynek a Kiskun Múzeum ad otthont 2015. július 25-én15 órai kezdettel.

A kézműves sörök között íz és sörfőzési típus szerint mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelőt. Az ételkülönlegességek pedig igazodnak majd a sörök ízvilágához és a sörfesztiválok hagyományaihoz.

A fesztiválra látogatók megismerhetik a bemutatásra kerülő sörök íze mellett a készítési módját, történetét. Szombaton öt sörfőzde tizenhat söréből válogathat a nagyérdemű. A szervezők arra hívják fel az érdeklődők figyelmét, hogy a sörkülönlegességek kis mennyiségben készülnek, ezért érdemes korán érkezni, ha valaki ténylegesen végig akarja kóstolni őket.

Miközben a nagyok szórakoznak, a malom árnyas udvarában a Sorsocskák Mesevilág várja a kicsiket a következő izgalmas programokkal: Csernik Szende székely lábbábos és mesemondó előadása, kézműves foglalkozások hazavihető játékokkal, szalmabálás autentikus játéktér népi játékokkal és üdítő, friss gyümölcsök várják a gyermekeket!

A rendezvényre a támogatói belépő 500Ft, amellyel a Kiskun Múzeum Baráti Kör működését és minőségi munkáját támogatják!

Ízelítő a fesztiválon megtalálható sörkülönlegességekből:

BADER SÖRFŐZDE:

Pils (pils), North Star (hopláger), Meggysör (gyümölcsös),Vörösbegy (altbier), Kolibri (APA), Szalonka (füstös búza)

LEGENDA SÖRFŐZDE: Irish Stouth (stouth)

MONYO SÖRFŐZDE: Shatzi (bajor búzasör), Flying Rabbit (IPA), Invisible Bikini (porter)

GYERTYÁNOS: Banános (gyümölcsös), Chilis (belga), Keserű Csoki (csokoládémalátás barna sör)

DOMJÁN: Jubileum 20 (láger), Elefánt (barna láger), Kereki Meggyes (gyümölcsös)

Az étlap a következő módon áll össze:

Félegyházi Csülök, Grill csirkecomb, Spareribs (borda), Bajor grillkolbász, fűszeres és grill burgonya, perec, friss saláták, öntetek

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi