2024. május 7, kedd - Gizella

2018. Május 02. 09:09, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Elindult a balatoni szezon

Nyári hétvége volt a Balatonnál – akik ott jártak az elmúlt négy napban, ezt saját szemükkel is láthatták.

Olyan előfordult már, hogy a legbátrabbak bemerészkednek május elsején a vízbe, de arra emberemlékezet óta nem volt példa, hogy igazi strandidő várta volna a „nyaralókat”, mintha július lenne. Abban bíznak a turizmusból élők, hogy ez így marad egészen augusztus végéig.

Virágkoszorút dobtak a Balatonba – jelképesen ezzel nyitották meg az idei szezont Keszthelyen. Ebből az alkalomból Helka, az egyik legrégebbi balatoni hajó is kifutott a kikötőből.

Tavaly harmadával több vendége volt Keszthelynek, mint egy évvel korábban. A fejlesztésektől pedig azt remélik, hogy a Balaton nyugati csücske még népszerűbb lesz.

A kikötőkben a legtöbb vitorlást már felkészítették a szezonra. A nyaralótulajdonosok is megérkeztek – a pihenés mellett ők is a házakat és a kerteket csinosították.

A hosszú hétvégén megtelt a Balaton-part. Zsúfolásig voltak az éttermek teraszai, a büféknél pedig hosszú sorok alakultak ki.

Sokan fürdőruhára vetkőztek és a vízbe is bemerészkedtek. Mostanra ugyanis már 20-22 fokig emelkedett a tó hőmérséklete. A naptejet is elő kellett venni.

A négynapos hétvégén a legtöbb strand megnyitott a tó körül, de pünkösdig mindegyik ingyenesen látogatható.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból