2024. április 18, csütörtök - Andrea

2018. Július 18. 10:15, szerda | Helyi sport
Forrás: Csontos István

Egy hétvégén két sikeres verseny

A DMTK-KVSE Aquasport triatlonistái szombaton, triatlon versenyen, vasárnap aquatlon versenyen vettek részt és értek el nagyon szép eredményeket.

Július 14-én, szombaton Balassagyarmaton rendezték meg a Magyar Triatlon Szövetség soron következő országos ranglistás versenyét, amely a XXXII. Palóc Triatlon Verseny nevet viselte. A versenyzők a festői Nyirjes-tóban megtartott úszás után a kerékpáros szakaszt a forgalomtól elzárt közúton, majd a futótávot a tó körüli erdős részen teljesítették.

A félegyházi triatlonisták a következő kimagasló eredményeket érték el:

Gyermek lány kategória (300 m úszás, 8 km kerékpár, 2 km futás):
• Papp Laura – 1. helyezés
• Csontos Dóra – 2. helyezés
• Vincze Nádja – 9. helyezés

Gyermek fiú kategória (300 m úszás, 8 km kerékpár, 2 km futás):
• Trungel-Nagy Zalán – 5. helyezés

Serdülő fiú kategória (500 m úszás, 12 km kerékpár, 3 km futás):
• Trungel-Nagy Kolos – 5. helyezés

Ifi lány kategória (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás):
• Fricska Anna – 5. helyezés

Junior női kategória (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás):
• Fricska Fanni – 7. helyezés

Az egyéni korosztályos versenyek után a bátrabbak váltóban is kipróbálhatták magukat. A DMTK-KVSE három csapatot is indított, még az edzői gárda is versenyre kelt és kiváló eredményükkel példát mutattak és bizonyították rátermettségüket. A Hajdú László, Bozsó István és Papp István edzőkből összeálló csapat az abszolút férfi kategóriában előkelő 2. helyen végzett. Papp Laura, Csontos Dóra és Vincze Nádja trió abszolút női kategóriában 1. helyezést, Fricska Anna, Trungel-Nagy Zalán és Trungel-Nagy Kolos csapata pedig abszolút férfi kategóriában (ha a csapatban egy férfi indul, akkor már férfi kategóriának értékelik) 4. helyezést szerzett.

Július 15-én, vasárnap Veresegyházon került sor a 2018. évi Aquatlon Országos Bajnokságra, ahol szintén tóúszással kezdtek a versenyzők, majd a homokos, erdős szakaszon futották le a korosztályuknak megfelelő távot. A fiatalok köszönhetően annak, hogy az utóbbi időszakban, önzetlen támogatóink segítségével, úszóedzéseiket egy helyi tóban is tarthatják, rutinosan mozogtak az élővizes versenyeken.

Kiváló formájának köszönhetően Papp Laura az Aquatlon Országos Bajnoki címet szerezte meg.

További eredmények:
• Csontos Dóra (300 m úszás, 2 km futás) – 7. helyezés
• Vincze Nádja (300 m úszás, 2 km futás) – 15. helyezés
• Fricska Anna (1 km úszás, 5 km futás) – 6. helyezés

Papp Laura, Csontos Dóra, és Vincze Nádja csapatban a 2. helyezetés érte el.

A versenyzők felkészülését Bozsó István, Hajdú László, Nagy Viktor és Papp István edzők segítették.