2024. április 28, vasárnap - Valéria

2024. Március 11. 16:49, hétfő | Helyi
Forrás: Szerk.

Dunaújvárosban és Szigetszentmiklóson versenyeztek a Koppányok

A versenyszervezők részéről talán már nem is meglepő, ha a Turul Koppány ÍHSE tagja nagy létszámmal érkeznek egy versenyre.

Nem volt ez másképpen 2024. április 2.-án vasárnap a dunaújvárosi teremversenyen sem. A versenyt Gyetvai Attila, mint magánszemély rendezte, ami nem ment a minőség rovására. Jól megszervezett teremversenyt sok íjász tekintette a szezonra jó felkészülési napnak.
A Koppányok népes csapattal vállalták a vasárnapi pihenés helyett az utazást és a versenyzést!

Ha már verseny, akkor legyenek a legjobbak rangsorolva.

Puszta íjjal:
Bicskeiné Csányi Mária első
Kövecses Zsuzsanna negyedik,
Kiss Tibor, Csatlós Norbert és Szeibert Imre a középmezőnyben végzett.

Vadászreflex íjjal:
Varga-Bene Olívia, Zoboki Csenge, Tamáskovics Gyula első,
Tóth Milán és Dinnyés Gyula második,
Balanyi Sándor negyedik helyen zárta a versenyt.

A verseny-kiértékelést a soltvadkerti fagyizóban tartották meg a Koppányok Bicskeiné Marika meghívásának köszönhetően.

Következő hétvége pihenéssel telt a Koppányoknál, de Fekete Boglárka mégis a versenyzést választotta. Ezért a Szigetszentmiklóson megrendezésre kerülő IFAA Országos Bajnokságon állt teremíjász pályán rajtsorba. Első helyen végzett, azonban a kitűzött pontszám alapján nem volt önmagával elégedett!

Ez jó jel edzői szempontból és annak reményében, hogy ennek hatására Bogika sűrűbben vállalja az utazás nehézségét és többet tud jönni edzésre. Hiszen Ő Nagykőrösről jár hozzánk és a gimnázium fontos éveit tapossa, ami meghatározó lehet a jövő szempontjából. Felkészült kiváló íjász Bogika. Nagyon jól beilleszkedett a Koppányok közé és nagy szeretettel fogadják a tagok mindig, ha jön edzésre. Úgy elméletben, mint a gyakorlatban is rutinos versenyzőnek tekintem, azonban a rendszeres edzés minden sport alapja és ebből az íjászat sem kivétel! SŐT!