2024. április 27, szombat - Zita

2018. Február 27. 08:23, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Dr. Perlaki Pál kardiológus főorvost is jelölték a Szent-Györgyi Albert díjra

Páciensek jelölhetik orvosaikat a Szent-Györgyi-díjra!

December 10-én lesz nyolcvan éve, hogy a legendás szegedi professzor átvehette az orvosi és fiziológiai Nobel-díjat a C-vitaminnal és a biológiai égés folyamatával kapcsolatos felfedezéseiért.

A Nobel-díj átadásának nyolcvanadik évfordulója alkalmából a szegedi Goodwill Pharma az Egészségért Alapítvány hagyományteremtő szándékkal hozta létre a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat, amellyel minden évben olyan orvosok munkáját kívánják elismerni, akiket a szakmai zsűri és pácienseik is érdemesnek tartanak erre a kitüntetésre.

A Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj elismerésben évente kilenc orvos részesülhet. Közülük hetet a nagyközönség választhat ki, a díjat alapító alapítvány pedig két szakmai díjat ad át. március végéig lesz lehetőség szavazni a jelöltekre. A díjakat ünnepélyes keretek között április 7-én, az Egészségügyi Világnapon, a Magyar Tudományos Akadémián adják majd át.

Városunk közismert kardiológus főorvosa is a jelöltek között szerepel, aki 1979-ben a Szegedi Orvostudományi Egyetemen szerzett általános orvosi diplomát, ezt követően 1985-ben belgyógyászatból, majd 1993-ban kardiológiából tett szakvizsgát.

Az alábbi linken teheti meg szavazását, amennyiben támogatni szeretné dr. Perlaki Pál főorvost:

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok

2024. Április 27. 08:00, szombat | Helyi

Fenntarthatósági témahét a Batthyányban