2024. április 26, péntek - Ervin

2018. November 12. 12:00, hétfő | Helyi
Forrás: primadij.hu

Csontos Piroska Bács-Kiskun Megyei Príma Díj jelölt

A 2018-as év Bács-Kiskun Megyei Príma Díj jelöltjei között szerepel a kiskunfélegyházi születésű paralimpiai versenyző Csontos Piroska.

A VOSZ Bács-Kiskun Megyei Szervezete immáron 13 éve rendezi meg az országos Prima Primissima mintájára a Megyei Prima Díjátadó Gálát.

Célja, hogy a térségben is méltó elismerésben részesüljenek a tudomány, művészet, kultúra és sport azon kiemelkedő teljesítményt nyújtó helyi tehetségei, akiknek tevékenysége, munkássága kifejezetten példa értékű eredményekkel bír.

Kiskunfélegyházán született 1994-ben. Hétévesen kezdett rendszeresen sportolni. Az általános iskolai évek során 12-szeres magyar bajnok lett atlétikában. 2018. március óta paralimpiai versenyzőként a kecskeméti KARC Klub sportolója. Kedvenc számai: távolugrás, 100, 200 és 400 méteres futás, emellett hófutó versenyeken is indul. A Jogging Plus Szuperinfó Futóklub versenyzőjeként az alábbi eredményeket érte el: 2013-ban a dél-koreai 10. Speciális Téli Olimpiai világjátékokon hófutásban I. helyezést ért el. Első Európa-bajnoki címét 2014-ben, Hollandiában szerezte. 2015-ben, Ecuadorban 200 méteren világcsúcsot ért el kategóriájában. 2016-ban, Rio de Janeiroban a Paralimpián 400 méteres síkfutásban, legjobb magyarként, 6. helyezett lett. 2017-ben, Prágában a 4x400 méteres váltó tagjaként fedett pályás világcsúcsot ért el. Tagja a 2020-as tokiói Paralimpiára készülő magyar olimpiai csapatnak.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker