2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Június 21. 08:35, kedd | Helyi
Forrás: Ónodi Árpád

Csápolásból jeles!

Immáron VII. alkalommal nyitotta meg kapuit június 20-án a zenészpalánták, szüleik és a könnyűzenét szeretők számra már már \"legendás\" kiskunfélegyházi Rocktábor.

A Rocktábor diákjait az élőzenei önkifejezés, a színpadi, közösségi és zenekari élmény vezérli végig a hét során, ami egy színvonalas táborzáró koncertbe torkollik. A zenészpalánták nem a zenetanulás "száraz" alapjaival ismerkednek a táborban, hanem elsősorban a hangszerhasználat és az együtt zenélés szakmai felügyeletű örömeit élik át.

A Rocktáborozók jelentős része az élmény hatására az év folyamán is részt vesz a Rocktár oktatásain, használja annak próbatermeit.

A Rocktábor jelentkezőitől nem igényel semmilyen előképzettséget, valamint a folyamatos zenei oktatás, hangszeres és próbatermi órák mellett színes, érdekes és hasznos foglalkozások is várják a kis rocker palántákat. A zenészcsemeték a tömegrendezvények viselkedési normáitól, a katasztrófavédelmi előírásoktól a stúdiólátogatáson keresztül, a CD-borító készítésen és dalszövegíráson át, az új és értékes hangszerek beüzemeléséig és hangtechnika kezeléséig sok sok tapasztalatot szerezhetnek az élőzene varázslatos világából.

A komoly érdeklődés hatására idén négy turnusban közel 140 növendék jelentkezett, ami meghaladja az elmúlt években megszokott létszámot. Ez többek között annak köszönhető, hogy első Rocktáborosok immár tapasztalt zenészként, vagy akár kisegítő oktatóként még mindig a csapattal tartanak, hozzájuk pedig egyre több új növendék csatlakozik.

A Rocktábort minden pénteken 18:00-tól látványos zárókoncertek koronázzák meg, ahol a növendékek megmutatják, hogy milyen dalokat tudtak átírni, áthangszerelni és kis zenekaraikkal előadni a turnus folyamán. A legnagyobbak zárókoncertje idén rendhagyó módon július 22-én a Félegyházi Kézműves Sörfesztiválon kerül megrendezésre, ahol akár ezer ember előtt mutathatják meg színpadi rutinjukat.

A Rocktár tisztelettel köszöni a Rocktábor szakmai támogatóinak, a szegedi Forte Music hangszer nagykereskedésnek- a Cort gitárok és Peavey erősítők forgalmazójának, a Szegedrums dobkereskedésnek és a ceglédi Artbeat dobverőgyártónak, hogy évek óta bőséges hangszer-és kiegészítő parkot bocsátanak rendelkezésre a táborozók és az oktatók legnagyobb örömére!

A Rocktábor 3. és 4. turnusa a rendelkezésre álló jelentős hangszerparknak köszönhetően még tud fogadni további jelentkezőket 10- és 14 éves kortól.

Időpontok:

• 1. turnus 8-11éves korig: június 20.-24., naponta 9:00 -16:30-ig