2024. április 29, hétfő - Péter

2020. Március 17. 19:47, kedd | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Bezárul a templomok kapuja is

A Kiskunfélegyházi Szent István Plébánia a következő tudnivalókat hozza Kiskunfélegyháza város lakóinak tudomására.

Sajnálattal jelezzük, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a koronavírus járvány miatt elrendelte, hogy március 22-étől a templomokban nem lehet nyilvánosan szentmisét és szertartásokat tartani.

Ezért március 22-étől naponta reggel 7 órakor zárt ajtók mögött tartunk szentmisét, hiszen minden papnak feladata, hogy naponta szentmisét tartson. Ebben az időpontban az aznapra felvett szentmise-szándékokat elvégezzük, így lesz lehetőség az imádságba bekapcsolódni. Aki szeretnék, hogy az előjegyzett szentmise-szándékot egy későbbi időpontban végezzük el, azok előtte menjenek be a plébániára egyeztetni.

A rendelkezés visszavonásáig semmiféle szertartást, keresztelőt, litániát, keresztúti ájtatosságot, stb. nincs lehetőségünk elvégezni.

A temetési szertartásokat továbbra is a temetést végző szolgáltatóval egyezetett időpontban elvégezzük.

Kérdéseikkel hívhatják a plébániát a 76/467-039-es telefonszámon.

Köszönjük a megértést!

Szent István Plébánia