2024. május 3, péntek - Tímea

2016. Március 08. 08:18, kedd | Helyi
Forrás: police.hu

Hintára akasztotta fel magát a félegyházi férfi

A kiskunfélegyházi járőrök megmentették annak a helyi férfinak az életét, aki végzetes lépésre szánta el magát.

Bejelentés érkezett a rendőrségre 2016. március 6-án 17 óra 59 perckor arról, hogy az egyik kiskunfélegyházi játszótéren egy férfi feltehetően véget akar vetni az életének.

Polgár Sándor címzetes rendőr főtörzszászlós és Somogyi Tamás rendőr őrmester fél percen belül a helyszínre érkeztek. Ott - térdelő helyzetben - egy mozdulatlan férfit találtak, akinek a hinta lánca a nyakára volt tekerve.

Az egyenruhások azonnal a magatehetetlen segítségére siettek, majd – mivel nem mutatott életjeleket – a tanult elsősegélynyújtási módszerekkel megkezdték az újraélesztését és azonnal mentőt kértek a helyszínre.

Miközben Polgár Sándor hosszasan mellkaskompressziót végzett, folyamatosan figyelemmel kísérték a férfi pulzusát és légzését. A kitartó küzdelem eredményeként az addig eszméletlen személy légzése újraindult, életjeleket mutatott.

A rendőrök ezt követően a 38 éves helyi lakost stabil állapotban átadták a mentőszolgálat helyszínre érkező munkatársainak.

A gyors, szakszerű rendőri intézkedés ebben az esetben életet mentett.

(A fotó illusztráció!)

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál

2024. Május 02. 14:39, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.