2024. május 6, hétfő - Ivett

2017. Október 08. 14:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Az emberi hús és az élet színei jelennek meg Damó István grafikáin

Az Úr haragosai, avagy az el nem hangzott párbeszéd címmel október 3-án, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban megnyitott kiállítást Cseh Borbála művészettörténész mutatta be.

Damó István Nagyszebenben (ma Sibiu, Románia) született 1951. december 29-én. Diplomáját 1978-ban szerezte meg a bukaresti "Nicolae Grigorescu" Képzőművészeti Főiskola Grafika szakán. Az ezt követő évben mesterképző ösztöndíjat nyert. Mesterei Szalay Lajos és Kondor Béla voltak.

Tizenegy évig volt a bukaresti Kriterion Kiadó és "Ion Creangă" Gyermekkönyvkiadó grafikusa, majd Magyarországra költözött. Kecskeméten, a Kandó Kálmán Műszaki Szakközépiskola Művészeti Tagozatán 1994-től dolgozik, ahol festészetet, rajzot és grafikát tanít.

Munkásságát nemcsak Kecskeméten ismerték el, hanem több hazai és nemzetközi grafikai díjat is kapott. Grafikusi tevékenysége mellett foglalkozik kép-és sokszorosító grafikával, könyvillusztrálással, festészettel, valamint könyvtárgyak és művészkönyvek készítésével is.

Damó István kivételes műveinek tárlatmegnyitóját a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola növendékei tették színesebbé előadásukkal.

A kiállítás november 7-éig látogatható.