Városlista
2024. május 6, hétfő - Ivett

Hírek

2017. Október 23. 18:00, hétfő | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Az állandó éhség okai

Az állandó éhség okai

Vannak napok, amikor már egy órával a reggeli vagy egy bőséges ebéd után is úgy érezzük, hogy rettenetesen éhesek vagyunk.

Ennek hátterében hormonális okok állhatnak, érdemes tehát tisztában lenni az alábbiakkal.

Túl sok szénhidrát

A szénhidrátfogyasztás régóta a jóllakottság szinonimája, ugyanakkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen szénhidrátot eszünk. A finomított szénhidrátok, mint a fehér lisztből készült kenyér és tészta vagy a fehér rizs nagyon hirtelen emelik meg a vércukorszintet. Amikor pedig vércukrunk leesik, akkor nagyon éhesek leszünk, és általában még több szénhidrátot vagy édességet kívánunk. Ezt elkerülendő érdemes inkább teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret és tésztát, vagy barna rizst fogyasztani, hagyományos burgonya helyett pedig átszokni az édesburgonyára.

Túl kevés fehérje
Afehérjekomplex tápanyag, amelynek megemésztése hosszabb időbe telik. Ennek köszönhetően tovább marad a gyomorban és hosszabb időre jóllakat, éppen ezért érdemes figyelni rá, hogy mindegyik főétkezésünk tartalmazzon fehérjét. Így elkerülhetjük, hogy az egyes étkezések között megéhezzünk, emiatt pedig túlegyük magunkat.

Túl kevés zsír
A zsírfogyasztás növeli a teltségérzetet, ráadásul a fehérjéhez hasonlóan a zsírok megemésztése is hosszabb időt igényel. Persze, nem mindegy, hogy milyen fajta zsírt fogyasztunk - és mennyit. A kókuszolaj, az olívaolaj, az avokádó és az olajos magvak mértékletes, de rendszeres fogyasztása segít felvenni a harcot a konstans éhségérzet és a falási rohamok ellen.

Túl kevés rost
A rostok amellett, hogy telítenek, nagyon fontosak, hogy emésztésünk megfelelően működjön, és emésztőrendszerünk egészséges legyen. A zöldségekben van a legtöbb rost - ideális esetben a főétkezéseknél az elfogyasztott ételmennyiség felét zöldségeknek kellene kitenniük. Nyersen, főzve, párolva - lényeg, hogy együnk belőlük minél többet, mert a bennük lévő víz és rost segít, hogy sokáig jóllakottnak érezzük magunkat.

Túl sok gyümölcs
A rendszeres gyümölcsfogyasztás nagyon fontos, viszont több okból is érdemes mértékletesnek lennünk. A gyümölcsökben található fruktóz is okozhat vércukorszint-ingadozást, éppen ezért naponta egy-két adagnál többet ne együnk belőlük. Ezen felül fontos, hogy rosttal és fehérjével együtt fogyasszuk a gyümölcsöket, mert csak így csillapítják az étvágyat hosszú távon.

Címkék: gyümölcs, rost

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 05. 08:00, vasárnap | Helyi

Köszöntjük az Édesanyákat és Nagymamákat

Nagyon sok boldogságot kívánunk minden Édesanyának és Nagymamának az alábbi verssel:

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

A KSZC Kossuth Lajos Technikum Szakképző Iskola és Kollégium nyitotta meg a ballagások sorát

Százharminc ballagó diák kapta meg tarisznyáját a KSZC Kossuth Lajos Technikum Szakképző Iskola és Kollégiumban 2024. május 3-án.

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

Az Alba Regia Gyermek- és Ifjúsági Kórusfesztiválon járt a Batthyány iskola kórusa és néptáncosai

Közös énekléssel, a kórusok köszöntésével és koncerttel indult az Alba Regia Gyermek- és Ifjúsági Kórusfesztivál Székesfehérváron.