2024. április 24, szerda - György

2016. Július 12. 09:00, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Hétvégén rendezik meg az Aratóversenyt Kiskunfélegyházán

A hármas kerületek - Jászság, Nagykunság, Kiskunság - településeinek találkozójára kerül sor Kiskunfélegyházán, Halesz városrészben a XIII. kézi aratóverseny alkalmából július 16-án, szombaton.

A három, vagy négy főből álló csapatoknak 120 négyzetméter területet kell learatni. Az értékelés minőség alapján fog történni. Feladat: valamennyi település csapata a tájegységnek megfelelő módon jelenítse meg az arató szokásokat és viseletet.

A verseny értékelése:

Az értékelést 5 fős zsűri végzi, minőségi munka alapján, pontozás 1-5-ig.

• A tájegységnek megfelelő öltözet, szokások megjelenítése
  • Kötélkészítés (beáztatott rozsból)
  • A kasza állapotának minősége, illetve egyéb kézi aratási eszközök jelenléte, hagyományokhoz igazodva
  • Kasza kalapálás, bemutató jelleggel
  • A tarló magassága, tisztasága (fagereblye használható)
  • Kévék minősége
  • Csomó (keresztrakás) formája, minősége
  • Arató reggeli, hagyományoknak megfelelően a tábla szélén megterítve (nem kötelező).

A verseny 10 órakor kezdődik és előreláthatólag 12.30-ig tart, ezt követően indulnak vissza a résztvevők Haleszba.

Ebéd: 13 órától

A hármas kerületek találkozója kapcsán főzőversenyt is szerveznek. A versenyen az elkészítendő étel nyersanyagát mindenki egyénileg biztosítja. Megkötés nincs, szabadon választott ételt lehet főzni, előnyös, ha az alkalomhoz való ételt készítenek.

Rádi András - Haleszi Gazdakör elnöke
Ván Jenő - emeritus kiskunkapitány, főszervező

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot