2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. December 29. 10:00, csütörtök | Helyi
Forrás: hirado.hu

Applikáció segít az okostelefon-függőségen

Az emberek negyven százaléka magányosnak érzi magát az okostelefonja nélkül

- ismertette Kalamár Hajnalka klinikai szakpszichológus reprezentatív felmérések eredményét az M1 aktuális csatorna szerda délelőtti műsorában.

A 24 órára telefonjuk nélkül hagyott emberek 53 százaléka elvonási tüneteket is produkált: dühösek, türelmetlenek, ingerlékenyek lettek.

Az okostelefontól, internettől függés így a drog-, vagy alkoholfüggőséghez hasonlítható – mondta.

Kalamár Hajnalka közölte: ha kialakul a függőség, akkor szakemberre van szükség, de sokszor az emberek nem veszik észre, vagy nem ismerik be, hogy függők lennek.

Hozzátette, hogy már vannak olyan alkalmazások, amelyek segítenek a probléma felismerésében azzal, hogy megmutatják, naponta hányszor használja a felhasználó a közösségi oldalakat, egyéb applikációkat.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok