2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Szeptember 11. 09:50, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Ajándékot kaptak a legszebb kertek tulajdonosai

30 jelentkező volt idén a Virágos Félegyházáért Mozgalom versenyére.

A Kiskunfélegyháza önkormányzata és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület által közösen meghirdetett Virágos Félegyházáért Mozgalom „Tegyük Virágosabbá Városunkat” versenyére virágos kertet, előkertet, balkont, vagy gondozott zöldfelületet nevezhettek be az indulók.

A pályázati helyszíneket négytagú bizottság bírálta, akik személyes látogatásukkor fotódokumentációt is készítettek.

Az eredmény kihirdetésére szeptember 8-án, a 20. Kiskunfélegyházi Libafesztivál második napján került sor.

A zsűri tagjai: Csányiné Pap Andrea polgármesterné asszony, a virágos verseny fővédnöke, Nagy Ágnes városi főkertész, Szatmári Andrea, a Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft ügyvezetője és Csányi László, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár munkatársa.

A díjátadó ünnepségen Kállainé Vereb Mária köszöntötte a megjelenteket, majd Csányiné Pap Andrea szólt részletesen a versenyen induló kertekről, előkertekről és parkokról.

A Virágos Félegyházáért Mozgalom díjazottjai:

• I. Drozdik Emese
  • II. Bajzák Andrea