2024. április 28, vasárnap - Valéria

2018. Február 27. 13:18, kedd | Helyi
Forrás: OrientPress

Adathalász kísérletre figyelmeztet a hazai bank

Egy, az interneten terjedő adathalász (phishing) levélben ismeretlenek az OTP Bankra hivatkozva próbálnak meg személyes internetbelépéshez szükséges adatokat kicsalni ügyfelektől

‒ hívja fel a figyelmet közleményben a pénzintézet. Mint írják, a levél hamis, és a levélben található hivatkozásra kattintva egy adathalász oldalra jutnak az ügyfelek.

Hivatalos honlapján a hazai pénzintézet nyomatékosan hangsúlyozza: sem e-mailben, sem telefonon nem kér ügyfeleitől bizalmas adatokat, mint pl. a szolgáltatás használatához, tranzakció végrehajtásához szükséges jelszót vagy SMS üzenetben küldött kódot.

Ügyfeleiket arra kérik, ne válaszoljanak az ilyen jellegű e-mailekre.

Arra az esetre, ha nem sikerült kellő időben tájékozódni valakinek, és adatait már megadta, a bankkal a 06-1-3666-666 telefonszámon, vagy e-mailben léphet kapcsolatba.

Arra is felhívják a figyelmet, hogy a hitelintézet a visszaélési kísérlet kapcsán már megtette a szükséges biztonsági intézkedéseket és jogi lépéseket.

2024. Április 28. 09:17, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 28. - HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA

2024. Április 28. 09:13, vasárnap | Helyi