2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Május 19. 10:34, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

A sport mindenkinek lehetőséget ad

Lehetőséget a kikapcsolódásra, megmérettetésre, feszültségoldásra, a felszabadultság érzésének átélésére.

Mindezek együttesen alkotják a Forrest Gump Sportegyesület évről-évre megrendezésre kerülő Sportfesztiváljának magvát.

Idén május 18-án (szerdán) került megrendezésre a jeles esemény, melynek ezúttal is a Szakmaközi Művelődési Ház udvara és termei szolgáltak ideális helyszínként.

Szerencsére az időjárás is kedvezően alakult, így a szabadtéri játékos megmérettetésekre is sor kerülhetett. Mint azt a fő szervezőtől, Iványi Lászlótól, a Forrest Gumps SE elnökétől megtudtuk, 83 súlyos fogyatékossággal élő sportoló nevezett a versenyre. Balla László alpolgármester és Gálig Erzsébet a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetőjének ünnepi köszöntője után egész délelőtt a sportté volt a főszerep. A félegyházi Csanyi úti és a Nádasdy utcai otthon lakói mellett a Forrest Gumps tagjai, valamint kecskeméti, szegedi és csongrádi versenyzők mérték össze tudásukat és fittségüket.

Eredmények:
Golyózás (Pétanque)
Férfiak: 1. Ács Attila (Forrest), 2. Dongó Tibor (Csanyi ú.), 3. Bok Ferenc (Kecskemét)
Nők: 1. Szabó Ágnes (Csanyi út), 2. Bányai Irén (Nádasdi u.), 3. Samu Klára (Forrest)

Erőemelés:
Nők: 1. Iványi Andrea (Forrest), 2. Barna Papp Éva (Forrest), 3. Ipacs Ildikó (Forrest)
Férfiak: 1. Heizer Zoltán (Kecskemét), 2. László Róbert (Forrest), 3. Marton Sándor (Forrest)

Lengőteke:
Nők: 1. Németh Renáta (Csongrád), 2. Mátyus Etelka (Szeged), 3. Ágoston Nikolett (Kecskemét)
Férfiak: 1. Kása Levente (Kecskemét), 2. Csontos Róbert (Forrest), 3. Bánfi Zoltán (Csongrád)

Pohár pakolás:
Nők: 1. Budai Ágnes (Kecskemét), 2. Ágoston Nikolett (Kecskemét), 3. Kállai Katalin (Forrest)