2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2017. Augusztus 13. 13:00, vasárnap | Helyi
Forrás: BAON

A legjobb gyors- és gépírók versenyeztek

Nyolc félegyházi versenyző vett részt a közelmúltban az 51. Intersteno Kongresszus keretében megrendezett berlini gyors- és gépírás-világbajnokságon, ahol 26 ország 488 versenyzője mérte össze tudását.

A világbajnokság elvárása volt a percenkénti 300 leütés, 1000 leütésben maximum 2,5 százalék hibával - írta meg a napokban a BAON internetes hírportál.

A verseny témájának ezúttal az ­Európai Unió 2020-as stratégiáját választották a szerve­zők – tájékoztatta lapunkat ­Csenkiné Bihal Mária felkészítő tanár. Elmondta, a diákok másolási eredményét számos probléma befolyásolta. A ­technika ördöge­ is közbeszólt, mert Nagy Dániel gépe a verseny előtt pár perccel indult csak el. Ennek függvényében Árokszállási Tamás 30., Nagy Dániel­ pedig 40. helyezést ért el. Balasi­ Szandi felnőtt kategóriában 51. lett.

A beszédírógépírás-versenyben kiemelkedő eredmények születtek. Itt ­pendrájvon 15 perces hanganyagot kaptak, amit 10 percig másoltak. A szöveget 1000 karakteres percenkénti sebességgel hallották, amit diktálni is nehéz, írása pedig nagy figyelmet igényel, hisz írás közben kell dönteni a helyesírásról is. A diktátum az Európai Unió alapításáról, a követendő útról, a közös jövő tervezéséről szólt. Korosztályuktól a mennyiségi elvárás szintén 300 leütés percenként, de a hibahatár szolidabb: 0,5 százalék­ 1000 leütésben, vagyis 1000 leütésenként maximum 5 ­hiba megengedett. Ebben kategóriában Fodor Ádám a 9., Nagy Dániel 14. helyen
végzett.

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból