2024. május 3, péntek - Tímea

2015. Augusztus 25. 10:01, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

A GYIÖK csapatépítő tábora

Augusztus 14-15-én zajlott az idei év GYIÖK tábora Tiszaalpáron. Sajnos a nyári időpont miatt, páran nyaralni voltak ebben az időben, de a résztvevők fantasztikus 2 napot tudhatnak a hátuk mögött.

Az első nap reggelén jó hangulatú csapatépítő játékok segítségével ismerkedtek össze a táborozók. A játéknak köszönhetően már barátságok is szövődtek. Jó volt látni, hogy mindenki másik intézményt képviselt, így szélesebb volt a képviseltetése egy-egy iskolának. A csapat gyorsan összerázódott.

Az ebédet követően a táborozók első útja természetesen a part felé irányult, egy hűsítőcsobbanásra és csónakázásra, majd a délutáni szabadprogramot activity-vel töltötték vidám kacagások közepette.

Késő délután került sor a bográcsos étel elkészítésére. A finomság elkészültéig voltak akik tollasoztak, voltak akik fürdőztek a Holt-Tiszában, de bőven akadt a főzésben segédkező kéz is.

Vacsora közben jutott idő az éves tennivalók átbeszélésére, aminek másnap reggeli után következett a folytatása.

Idén a GYIÖK nem csak a Városi Diáknapot fogja megszervezni. Nagyon aktív csapat verbuválódott össze, így igyekeznek minden hónapra kitalálni valamit, amivel a GYIÖK végre a köztudatban lehet.

Egy kis ízelítő a GYIÖK tevékenységéből:

• Szeptember vége: Városi Diáknap
  • Október 3. – Állatok Világnapja (Petőfi tér)
  • Nov-December: egy nagyszabású jótékonysági adománygyűjtés a rászorulóknak (részletekről később)
  • Február: GYIÖK –party az ifjúságért
  • Március: Jótékonysági Kutyás Séta folytatása

Ezenkívül részt vesznek városi ünnepségeken, képviselik magukat és a Challenge Day-ben is segíteni tudnak majd. (Nyílván ez már a következő turnus lesz, hiszen a választások utánra fog ez esni)

Nagy munka vár rájuk, hiszen ezeknek a rendezvényeknek a megvalósítása nem kis feladat és támogatók közreműködésére is szükség lesz. A csapat lelkes, és elmondásuk szerint remekül érezték magukat!
Terveznek még egy hétvégi kirándulást valószínű tavasszal, amire reményeik szerint a többiek is el tudnak majd menni.

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál

2024. Május 02. 14:39, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.