2024. május 8, szerda - Mihály

2013. Október 04. 13:35, péntek | Helyi
Forrás: BMRFK

A félegyházi strandon loptak

Először a szekrény kulcsát, majd annak tartalmát vitték magukkal. Vádemelési javaslattal zárult a nyomozás.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Rendészeti Osztálya nyomozást folytatott lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt R. Miklós 19 éves és K. Norbert 19 éves kiskunfélegyházi lakosok ellen.

A fiatalok 2013. július 7-én délután, a helyi strand területén - előzetes megbeszélést követően - egy őrizetlenül hagyott táskából kivettek egy kulcsot, majd azzal az értékmegőrző szekrényt kinyitották és magukkal vitték annak teljes tartalmát: két mobiltelefont, két pénztárcát a benne lévő iratokkal és készpénzzel együtt, továbbá az ott lévő ruházatokat, övet, hátitáskát.

A rendőrök széleskörű adatgyűjtést folytattak a tolvajok beazonosítása érdekében. A beszerzett információk alapján - szabadlábon hagyásuk mellett - gyanúsítottként hallgatták ki a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható R. Miklós és K. Norbert helyi lakosokat, akik beismerték a lopást.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Rendészeti Osztálya a nyomozást 2013. október 4-én befejezte, a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal küldi meg a Kiskunfélegyházi Járási Ügyészségnek.

2024. Május 08. 10:25, szerda | Helyi

Oldott hangulatban, lelkesen

A Batthyany Lajos Általános Iskolában április végén rendezték meg a nyolcadik iskola-előkészítő foglalkozást a nagycsoportos óvodások számára.

2024. Május 08. 10:22, szerda | Helyi

Nemzetközi gitárfesztivál

Lengyel Réka a Bécsi Nemzetközi Gitárfesztiválon szerepelt.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.