2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2014. Június 14. 20:45, szombat | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

60 évről szól a kiállítás a József Attila Iskolában

Bensőséges hangulatú megnyitót követően, a látogatók ismerősök és önmaguk fotóit keresték a tablókon.

Az iskola történetét, a kirándulásokat, a kulturális életet bemutató tablók mellett néhány pillanatképen is megakadt a többnyire régi diákokból álló közönség tekintete. Külön emlék-vitrint állítottak az iskola egykori magyar- és történelem szakos tanárának, Fekete Pálnak, és az első emeleti aulában megtalálhatók a tanulók tűzzománc munkái és oklevelei is. Egy osztályterem falai mellett régi tablók sorakoznak, és sok-sok, jól megérdemelt serleg, kupa.

Mester Ernő iskolaigazgató a Félegyházi Közlöny kérdésére elmondta, hogy azért nem a tanévben került sor a kiállítás megrendezésére, mert nem volt rá idejük, és különben sem annyira a mai tanulók számára érdekes ez a 60 év, hanem akik egy-egy szeletét személyesen megélték.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál