2024. május 6, hétfő - Ivett

2016. Október 22. 12:00, szombat | Helyi
Forrás: hirado.hu

4 szabály, hogy ne robbanjon a mobil akkumulátora

Kár riogatni, de alulbecsülni sem szerencsés a problémát: nem a Samsung Note 7-ese volt az első, s nem is az utolsó okostelefon, amelyik kigyulladt.

Számos lítiumion akkumulátoros„égő” esetet tartanak számon: ilyen akku van szinte az összes okostelefonban és laptopban.

Bár akadnak gyári hibák, mint a Samsung szerencsétlenül járt csúcsmodellje esetében (száz incidens vált ismertté a gyártott millió készülékből), mégis, a legtöbbször gyulladás valamilyen felhasználói hibából következik be.

Veszélyes, ha deformálás, vagy más miatt az akkumulátorban válaszfalakkal elkülönített anód és a katód összeér – vélhetően ezen (ezeken) támadhatott rés a Galaxy Note 7-nél.

• Néhány egyszerű szabályt érdemes betartani:
  • Ne hajlítsuk, szúrjuk meg vagy tegyük ki durva hőhatásnak az okostelefont: a torzulás, sérülés egyenes út tűzhöz vagy robbanáshoz.
  • Ne vásároljunk ismeretlen cég által előállított töltőt, csak a gyártó által jóváhagyottat használjunk. Alig olcsóbb a noname a hivatalosnál.
  • Ne töltsük túl forró környezetben, s ne hagyjuk az autóban tűző napon.
  • Ne töltsük éjszaka, alvás alatt, felügyelet nélkül. Végképp semmi keresnivalója a párna alatt, bármit is ígér az alvásciklust mérő alkalmazás.

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 05. 08:00, vasárnap | Helyi