2024. április 26, péntek - Ervin

2019. Március 05. 13:01, kedd | Helyi
Forrás: Ágoston Tibor

Szakmai napot tartottak a Kossuth iskolában

2019. február 27-én a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolájába és Kollégiumába ellátogatott a szentesi a GANZ-SZENTES Acélszerkezet Kft. képviseletében Sámson Gábor ügyvezető igazgató hegesztő mérnök kollégájával együtt, hogy bemutassa az iskola hegesztő diákjainak cégüket. Színvonalas előadásukkal a közel 60 tanuló érdeklődését kívánták felkelteni abból a célból, hogy tanulmányaik befejeztével munkát tudnának biztosítani számukra.
Munkavállalóik döntő többsége fiatal, jól képzett, hegesztőik MSZ EN 287-1 szerinti minősítéssel rendelkeznek.
A vállalat fő profilja nagypontosságú hegesztett acélszerkezetek gyártása a vasúti járműiparban és a gépipar egész területén. Munkáik 80%-a „A” kategóriájú (nyomon követett, mérőlappal, minőségi bizonyítvánnyal ellátott).
Az intézmény, valamint a cég vezetője bízik a további sikeres együttműködésben az oktatás színvonalának növelése érdekében.

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot