2024. május 6, hétfő - Ivett

2017. Október 09. 09:33, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

137 dokumentum elolvasásával Rozika néni az év olvasója

Mint minden évben, idén is jutalmazták az Év Olvasóit a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Az Országos Könyvtári Napok keretében megrendezett díjátadáson október 7-én (szombaton) jutalmat kaptak még az Év Könyvtári Segítője, az Év Médiatár Használója, az Év Betűbölcsise, az Év Gyermekolvasója, az Év Olvasócsaládja, valamint az óvodás korú gyerekeknek meghirdetett Móra-rajzpályázat legeredményesebb csoportjai.

A Móra Fesztivál keretei között megrendezett Móra rajzpályázaton óvodánként 10 illusztrációt vártak szeptember 20-ig a/4-es méretben, kiállításra alkalmas állapotban. A technika szabadon választható volt. Összesen 74 rajz érkezett be 8 óvodából. Szeptember 27-én szakmai zsűri, Rácz Lászlóné rajztanár, a Móra Közművelődési Egyesület tagja és Rádi András festőművész értékelték a rajzokat, amelyből a legjobbakat kiállították.

A kiemelt legjobb óvodások egy szép foglalkoztató könyvet vehettek át Kapus Bélánétól, a Móra Egyesület elnöke, a Móra Társaság ügyvezető elnökétől.

• Vései Vanessza Dzsenifer Constantinum Óvoda
  • Olajos Eszter Elvira Kossuthvárosi Óvoda
  • Karsai Zsófia Dózsa Óvoda
  • Miklós Boglárka Nagyszőlő Úti Óvoda
  • Hegedűs Jázmin Bercsényi Óvoda
  • Hudák Zsuzsanna Szegedi Úti Óvoda
  • Kovács Zsófi Móravárosi Óvoda
  • Swiecki Zsombor Móra Utcai Óvoda

Dicsérő oklevélben részesültek, oklevelet és apró ajándékot kaptak az országos könyvtári napok tárgyi jutalmaként a zsűri elnökétől Rácz Lászlónétól:

• Kiss Nándor Constantimum Óvoda
  • Sipos Hanna Constantimum Óvoda
  • Kis Vivien Constantinum Óvoda
  • Sárdi Vivien Connstantinum Óvoda
  • Bense Zsombor Kossuthvárosi Óvoda
  • Miklós Boglárka Nagyszőlő Úti Óvoda
  • Lantos Boglárka Bercsényi Óvoda
  • Fekete Miklós Bercsényi Óvoda
  • Csanádi Bíborka Móravárosi Óvoda
  • Leiz Kolos Móravárosi Óvoda
  • Tarjányi Kira Bella Móra Utcai Óvoda
  • Kozák Norbert Móra Utcai Óvoda
  • Lukács Roland Móra Utcai Óvoda
  • Csáki Anna Dózsa Óvoda
  • Szunyi Léna Dózsa Óvoda
  • Vereb Nelli Dózsa Óvoda

A Móra rajzpályázatból készült kiállítás november 3-áig látogatható.

Az év olvasója díjat a Petőfi Sándor Városi Könyvtár 2010-ben indította útjára. Mint ahogy azt Kállainé Vereb Mária könyvtárigazgató elmondta, ezzel a kedves gesztussal próbálják kifejezni a megbecsülésüket mindazoknak, akik valamilyen formában kiemelkedően részt vesznek a könyvtár mindennapi életében, valamint azoknak, akik évek óta hűséges könyvtárlátogatók, olvasók.

2017-ben az Év Olvasócsaládja a Rácz-Szabó család
A Rácz-Szabó család minden gyermeke lelkesen jár a gyermekkönyvtárba. A két kislány vitte ki a legtöbb könyvet a könyvtárból. A család minden tagja szeret olvasni. Alexandra, aki a Batthyány Lajos Általános Iskola tanulója, ifjúsági irodalmat, lányregényeket. Viktória szereti a balerina-sorozatokat, az Olvass velem! könyveket. A család legkisebb tagja Bogyó és Babóca történeteit hallgatja szívesen.

2017-ben az Év Gyermekolvasója: Zsigó Nóra
Nóri kölcsönözte ki a legtöbb könyvet gyermekolvasók közül 2017-ben. A Batthyány Lajos Általános Iskola kitűnő tanulója, zenél: szaxofonozik. Emellett még olvasásra is marad ideje, nagyon szeret a gyermekkönyvtárba járni, főleg ifjúsági regényeket olvas.

2017-ben az Év Betűbölcsise – Hekkel Éva
Évike pici baba kora óta látogatja a könyvtár gyermekbirodalmának programjait. Édesanyja nagynénje segített neki megismerni a gyermekbirodalom rejtélyeit. Vicuska kistestvérével és a család többi tagjával is rendszeresen megjelenik nemcsak a betűbölcsiben, hanem a különböző családi rendezvényeken.

2017-ben az Év Médiatár Használója – Dodo Ildikó
Ildikó régóta szorgalmas olvasója a könyvtárnak s körülbelül egy éve lett tagja a médiatárnak is. A címek közül már birtokolja az Év olvasója díjat, idén pedig a médiatár elismerését kapta meg. Főként dvd-ket szokott kölcsönözni sokrétű érdeklődésének megfelelően. A fantasztikus filmektől az akció és háborús filmekig minden szerepel a repertoárjában. Nemcsak magának de kedves párjának is szívesen választ filmeket.

2017-ben az Év Könyvtári Segítője: Kis-Fekete Vilmos
Kis-Fekete Vilmos a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményegység-vezetője. Az igazgató úr évek óta önzetlenül segíti a könyvtárban a zenei rendezvények színvonalas megtartását. Tanárai és tanítványai visszatérő vendégek a Hattyúkerti zenés esték nyári sorozatnak. A könyvtárban rendhagyó hangszerbemutató órák tartásával a félegyházi diákok zenei műveltségét mélyíti el.

2017-ben Az Év Olvasója: Kiss Jenő Istvánné, Rozika néni
2010-től rendszeres olvasója, használója a könyvtárunknak. Rozika néni a legújabb szépirodalmi műveket, romantikus regényeket kedveli. Közel a 90 évhez is nyitott, fiatalos gondolkozású az új dolgok iránt fogékony olvasónk. Részére legtöbbször a könyveket fia Ákos kölcsönzi, de barátnőjét is meg szokta kérni egy kis könyv utánpótlás szállítására. Statisztikánk alapján a felnőtt olvasók közül az idei évben ő kölcsönzött a legtöbbet, szám szerint 137 dokumentumot, kiérdemelve ezzel az Év Olvasója díjat Kiskunfélegyházán.