2024. április 25, csütörtök - Márk

2018. Július 02. 12:31, hétfő | Helyi sport
Forrás: Kis Mónika

Történelmi Versenyeken küzdöttek a Koppányok

2018. június 17-én Hetényegyházán jártak a Koppányok a HISZE által szervezett Dél-Alföldi Régiós Történelmi Versenysorozat negyedik fordulóján.

A Kalmár-tónál, festői környezetben megrendezett verseny nagyon jó hangulatban, és az előző évekkel ellentétben tiszta, napos időben zajlott. A pálya kialakítása tökéletes volt, változatos környezetben kihelyezett sokszínű célok izgalmas versengést biztosítottak az íjászoknak. A terep adta lehetőségek maximális kihasználása által volt lehetőség mélybe lőni, tavat átlőni, sötétből fényre, fényből sötétbe lövésre. A verseny 21 célon 3 lövéses volt, a Történelmi DAR VS versenyszabályzata szerint. Kiskunfélegyházát a versenyen 19 Koppány íjász képviselte.

A következő eredmények születtek:

Mini pusztai kategóriában Bene Laura 1. lett.
14-18 éves pusztai kategóriában: Sárkány Szabina 4., Csankovszki Anna 5. helyen végzett.
21-35 éves pusztai íjjal: Boldog Bence 4., Kiss János 5. helyen végzett.
35-50 éves pusztai íj kategóriában: Kurucz Orsolya 5., Szeibert Imre 9., Csányi József 10., Szólya Imre 13., Ruda Győző 16., Tóth Mihály 20., Kis Csaba 21. helyezést érte el.
Senior pusztai íj kategóriában: Berente Imréné 4., Bicskeiné Csányi Mária 5., Dinnyés Gyula 10. lett
Modern longbow íjjal: Rácz Nikolász 1. helyet érte el.
Vadászreflex íjjal: Bense László 1., Kis Mónika 2., Tamáskovics Gyula 1. helyen zárta a versenyt.

A Történelmi DAR VS következő fordulója augusztus 04-én lesz Kétegyházán.

2018. június 23-án Dunavecsén, az V. Árpád Sírja Hagyományőrző Íjászversenyen is részt vettek a Koppányok, itt 4 fővel képviselték a városunk íjászait. A verseny jellege tréfa és örömíjász verseny volt, 22 célon 3lövéssel. A versenyt különleges helyszínen a Dunavecsei Árpád-kori régészeti faluban rendezte meg Dunavecse S.E. Íjász Szakosztálya. A pontatlan célkiírás miatt a Koppány íjászaink mindannyian 20 pontot veszítettek a verseny végére. Ezzel a veszteséggel a következő eredmények születtek:

Pusztai íjjal: Csányi József 6., Boldog Bence 12., Szeibert Imre 13. lett.
Vadászreflex kategóriában Tamáskovics Gyula az első helyen zárta a versenyt.