Hírek
2015. Június 04. 21:33, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Trianon vérző seb maradt országunk testén

A magyarság történelmének egyik legsötétebb napja 1920. június 4. A Trianoni békediktátum erkölcstelenül, becstelenül, igazságtalanul és ésszerűtlenül szakította el tőlünk testvéreinket.
A magyarság történelmének egyik legsötétebb napja 1920. június 4. A Trianoni békediktátum erkölcstelenül, becstelenül, igazságtalanul és ésszerűtlenül szakította el tőlünk testvéreinket, rokonainkat, barátainkat és honfitársainkat. Csányi József, városunk polgármestere ezekkel a szavakkal kezdte megemlékezését a Magyarok Nagyasszonya szobornál nemzetünk gyásznapjának 95. évfordulóján.
Olyan mély sebet ejtettek a magyarságon ekkor, melyet az azóta elmúlt 95 év sem tudott orvosolni, begyógyítani. 2010-ben az Orbán kormány részben vissza tudta adni identitását a határon túli magyaroknak, de messze még a végső megoldás. Ez az elkövetkező generáció feladata lesz. Ezekkel a gondolatokkal zárta ünnepi beszédét városunk polgármestere.
„Ez történik egy nemzettel, ha kiveszik a fegyvert a kezéből.”- mondta Kollár László jobbikos képviselő az megemlékező egybegyűlteknek. A Trianoni diktátum viszont amellett, hogy nemzetünk gyásznapjává vált, egyben felhívja a figyelmünket arra, hogy mindig van kiút. Volt egy időszak – a magyar királyság utolsó húsz éve – amikor talpra állt ez a porba sújtott nemzet, az ország. Volt olyan vezetője, aki minden magyarnak megmutatta, hogy mi a teendője.
Az ünnepélyes mondatok után városunk elöljárói, a pártok és a szervezetek képviselői elhelyezték koszorúikat, virágaikat a Magyarok Nagyasszonya szobornál. Sokan mécsesekkel járultak a szobor lábához. Ezt követően az ünnepségen megjelentek élekben összefonódva énekelték el közösen a Szózatot.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 18. 10:02, vasárnap | Helyi
Mezősi Ágnes fotóművész munkáit láthatjuk idén a szabadtéri kiállításon
A „Miénk itt a tér” szabadtéri kiállítás ezúttal Mezősi Ágnes, Holló László-díjjal kitüntettet fotóművész munkásságának egy morzsáját mutatja be az érdeklődőknek.
2025. Május 18. 09:23, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. május 18. - Húsvét 5. vasárnapja
2025. Május 14. 15:46, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.