2024. április 29, hétfő - Péter

2014. December 21. 09:08, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István templom

TEMPLOMI HIRDETÉSEK

Hírek a Szent István templomból.

ADVENT 4. VASÁRNAPJA

SZENT ISTVÁN TEMPLOM

December 22-én, hétfőn délelőtt keressük fel azokat az időseket, betegeket, akik nem tudnak eljönni a templomba a karácsonyi ünnepek alatt, hogy ők is elvégezhessék karácsonyi szentgyónásukat és szentáldozáshoz járulhassanak. Kérjük, hogy jelentsék be idős, beteg rokonaikat ismerőseiket a sekrestyében vagy a Plébánián!

Megérkezett Egyházközségünkbe betlehemi láng. Akik szeretnék elvinni otthonaikba, azok jöjjenek be a Plébániára!

December 24-én, szerdán 6 órakor tartjuk az utolsó adventi hajnali misét. Azon a napon este nem lesz szentmise templomunkban.

December 25-én, Karácsonykor, Jézus Krisztus születésének ünnepén éjjel 12 órakor kezdjük az éjféli misét. Előtte fél 12-től templomunk énekkara énekes áhítatot tart.

December 25-én reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, ½ 11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét.

A 9 órai szentmise keretében egyházközségünk hittanosai betlehemes játékot fognak előadni.

Élő betlehem lesz látható karácsony 1. napján a Petőfi téren délelőtt ½ 9-11 óráig.

Karácsony másnapján, december 26-án reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, fél 11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét.

Duplaszámmal jelentek meg az Új Ember és a Keresztény Élet újságok. Az Új Ember 390 Ft-ért, a Keresztény Élet 340 Ft-ért vásárolható meg az újságos asztalnál

December 28-án, Szentcsalád vasárnapján a szentmisék végén áldásban részesítjük a családokat.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból