2024. április 28, vasárnap - Valéria

A hét ünnepei:
Hétfő: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása. FÜ
Szombat: Szent Lúcia szűz és vértanú. E

1.) Adventi lelkigyakorlatunk ma este kezdődik és kedden este fejeződik be, amit este fél 6-kor tartunk. A lelkigyakorlatot Korzenszky Richárd bencés perjel fogja vezetni. A szentmise előtt 5 órától szentgyónási lehetőséget biztosítunk
2.) Hétfőn a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának Főünnepe. A szentmisék rendje reggel 6, 8 , és este fél 6-kor lesznek.
3.) Kedden és Pénteken 9-től 11-ig Karitász vásár van a Jókai utca 1 alatt.
4.) A templomunkban elindult a tartós élelmiszer gyűjtés melyet a kihelyezett kosarakban vagy a sekrestyében és a plébánián adhatnak le. Előre is hálásan köszönjük.
5.) December 12-én pénteken ifjúsági mise lesz a Kalmár kápolnában-este 7 órakor.
6.) December 13-án szombaton a Boldogságos Szűz Mária Fatimai jelenésére emlékezünk, családjainkért imádkozunk. Szentmisék reggel 6, déli 12, és este 4 órakor lesznek, rózsafűzért imádkozunk délelőtt fél 12 órától.
7.) Szent Mónika közösség szándékára lesz szentmise december 13-án szombaton este 4 órakor.
8.) December 22-én hétfőn karácsonyi betegellátás lesz. Akik tudnak környezetükben idős, beteg emberekről, akik az ünnepek előtt szeretnének szentségekhez járulni, jelezzék a plébánián.
9.) Énekpróbára várjuk a régi kórus tagokat, és az új jelentkezőket. A próba ideje minden pénteken este fél 6 órakor kezdődik.
10.) Ministráns foglalkozásra várjuk a gyerekek jelentkezését. A foglalkozás ideje minden szombaton 10 órától van.
11.) Akik a jövő évben szeretnének házasságot kötni, azok jelentkezését várjuk a plébánia hivatalban.
12.) Szentföldi zarándoklatra hívjuk a kedves testvéreket, ami 2015. február 9-től indul. Jelentkezni lehet a plébániai hivatalban.
13.) Szeretettel ajánljuk az Ótemplom harangjairól szóló kiadványt, ami a naptárakkal, kalendáriumokkal, gyógyteákkal és szentelt borokkal együtt megvásárolhatók a kijáratnál. A szíverősítő és stressz oldó teák megérkeztek.
14.) Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból