Hírek
2014. Szeptember 11. 10:01, csütörtök |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Megkondult a harang a félegyházi tűzoltóságon
A 2001-es World Trade Center elleni terrortámadás mentési munkáiban elhunyt amerikai bajtársakra, illetve a különböző katasztrófák, káresemények során életüket vesztett tűzoltókra, katasztrófavédelmi szakemberekre, mentőkre, rendőrö
A 2001-es World Trade Center elleni terrortámadás mentési munkáiban elhunyt amerikai bajtársakra, illetve a különböző katasztrófák, káresemények során életüket vesztett tűzoltókra, katasztrófavédelmi szakemberekre, mentőkre, rendőrökre és nem utolsó sorban civilekre emlékeztek ma (szeptember 11-én) a reggeli szolgálatváltáson a félegyházi lánglovagok. Ünnepi beszédet mondott Leiz Gábor tűzoltóparancsnok és Retkes Illés nyugalmazott tűzoltó alezredes. A megemlékezés virágait Kapus Krisztián polgármester és Retkes Illés helyezte el. Végezetül megkongatták a laktanya előtt felállított harangot, melynek tövében gránitlapba ágyazva van elhelyezve egy, a New York-i ikertoronyból származó acéldarab.
A Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltóság 10 éven át – minden év szeptember 11-én- maratoni távú emlékfutást rendezett, ahová az ország minden részéről érkeztek tűzoltók. Az emlékfutással adóztunk a hősi halált halt tűzoltók emlékének, erősítve ezzel a nemzetközi összefogást, a tűzoltók bajtársi összetartozását.
2012 januárjában, tűzoltóságunk az amerikai nagykövetségen ünnepélyes keretek között megkapta a leomlott World Trade Center acélgerendájának egy darabját az amerikai tűzoltóktól. Eldöntöttük, hogy az emlékfutás 10 évének lezárásaként építünk egy haranglábat, amiben elhelyezzük a tűzoltói bajtársiasság jelképeként kapott acéldarabot. Ezzel kívánunk időt álló, nemzeti hagyományainkat tükröző emléket állítani, minden – amerikai és magyar – hősi halált halt tűzoltónak.
A harangláb elkészült! Azóta minden év szeptember 11-én a harang megkondításával tisztelgünk a szolgálatteljesítés során elhunyt valamennyi tűzoltó kollégánk emlékének. A tűzoltók társadalma már sokszor bizonyította a honfitársainak, hogy rájuk mindig számíthatnak a bajban. Mai napon emlékezzünk tehát mindazokra, akik ennek a nemes küzdelemnek szentelték életüket – mondta el Leiz Gábor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 27. 09:51, kedd | Helyi
Országos őzgida- és fészekaljmentési akcióprogram indul
Az Országos Magyar Vadászati Védegylet drónszakbizottságának javaslatára idén egy hosszútávú gidamentési program kerül meghirdetésre a vadászatra jogosult szervezetek számára.
2025. Május 26. 11:30, hétfő | Helyi
Futóverseny miatt útlezárások várhatóak Kiskunfélegyházán
A Jogging Plus Sportegyesület és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata futóversenyt rendez 2025. május 31-én szombaton délelőtt Kiskunfélegyháza belvárosában.
2025. Május 26. 10:50, hétfő | Helyi
Tanév végi táncgálát tartottak a művelődési központban
Teltházas közönség előtt tartotta a Padkaporos Táncegyüttes és a Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tagozata közös tanévzáró táncgáláját május 24-én a Móra Ferenc Művelődési Központban.
2025. Május 26. 10:24, hétfő | Helyi
Vidám gyermeknapi program várta a családokat vasárnap
Május 25-én egész napos programmal várták az érdeklődőket a sportcsarnok parkolójában felállított nagyszínpadnál és az öreglaktanya területén.