2024. április 28, vasárnap - Valéria

2014. December 12. 19:47, péntek | Helyi
Forrás: -szerk.-

Közösségi ház a kossuthvárosiaknak

Közösségi házat alakítanak ki a jövő évben a Kossuthvárosban. A létesítmény Szendrey Júlia utcában, az volt Napfény presszó épületében kap helyet.

Régi igénye a városrész lakóinak egy közösségi ház létrehozása. A célnak a Szendrey Júlia utcában lévő, évek óta üresen álló faház felet meg leginkább. Az elképzelés rövidesen valóra válik, a létesítmény kialakítása a tervek szerint a jövő évben elkezdődik. Az előzetes felmérés szerint az épület felújítása minimális ráfordítással megoldható. A közösségi ház amellett, hogy helyet biztosít a rendezvények lebonyolításához, a képviselői fogadóórák helyszínül is szolgálhat. A tereprendezést a költségvetési üzem dolgozói már elvégezték, a közművek beüzemelése, az épület átalakítása a jövő év elején elkezdődhet – mondta el a december 9-re összehívott sajtótájékoztatón dr. Kiss Ákos Csaba.

A közösségi ház központi szerepet kap a városrész életében, elsősorban a lakóközösség összekovácsolását hivatott szolgálni – tette hozzá a körzet önkormányzati képviselője.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból