2024. május 8, szerda - Mihály

2015. Május 25. 10:00, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Hová tűnt a távcső?

Jól sikerült a harangbemutató és és toronylátogatás az
Ótemplomban. Rengeteg érdeklődő látogatott fel a toronyba, hogy megtekintse a nem mindennapi látványosságot. A távcsőnek viszont lába kélt.

Jól sikerült a harangbemutató és és toronylátogatás a Sarlós Boldogasszonytemplomban május 23-án (szombaton). Rengeteg érdeklődő látogatott fel 14-21 óráig a toronyba, hogy megtekintse a nem mindennapi látványosságot.

Sajnos a program végére a messzelátónak lába kélt - tudtuk meg Talapka István kanonoktól a Városalapítók Heti szentmise hirdetései közzétételekor. Az atya tiszteletteljes kérése, hogy akár véletlenül, akár szántszándékkal vitte magával a látcsövet az illető, juttassa vissza azt a templomba, illetőleg ha valaki tud a hollétéről, az jelezze a plébánián. Ne fossza meg az elkövetkezendő toronylátogatókat a látványtól azzal, hogy elvitte ezt az egyszerű, de mégis nélkülözhetetlen funkciót betöltő használati tárgyat.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.