2024. május 7, kedd - Gizella

2013. Április 11. 07:01, csütörtök | Belföld
Forrás: technika.us

ZTE Geek - 32nm-es Intel Atom processzorral

A ZTE Kínában mutatta be a gyár első olyan okostelefonját, melyben már az Intel új, 32nm-es Clover Trail+ Atom processzora ketyeg: ez a ZTE Geek.

A kínai Intel Developer Forum rendezvény keretében mutatkozott be a ZTE újdonsága, a Geek típusnevet viselő okostelefon. A készülék a Lenovo K900-hoz hasonlóan villámgyors, 2GHz-es Clover Trail+ Atom processzorral felszerelkezve érkezik, mely 1GB RAM-mal és 8GB belső memóriával egészül ki. Az 5 colos kijelző 1280 x 720 pixel, azaz HD felbontásra képes, a védelemről Gorilla Glass technológia gondoskodik. Hátul 8 megapixeles, míg elől 1 megapixeles kamera található, a vezeték nélküli kapcsolatok listáját pedig a Wi-Fi, a Bluetooth 4.0 és a GPS alkotják. A telefon 2300 mAh teljesítményű akkumulátora akár vezeték nélkül is tölthető.

Az Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszert működtető ZTE Geek a gyártó közleménye szerint a Grand szériából már jól ismert előnyöket is elhozza a vásárlóknak, így egy igazán versenyképes készülékké válhat a piacon. Várható megjelenési idejéről és áráról egyelőre semmilyen információ sem ismert.

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 07:49, hétfő | Belföld

Vonat elé hajtott egy kamion Baján

Személyvonat elé hajtott egy kamion hétfő reggel Baja térségében, az 55-ös főút 106-os és 107-es kilométere közötti vasúti átjáróban;

2024. Május 05. 06:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2024. Május 04. 06:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter szerint az elmúlt években a magyar külpolitika mindig a jó válaszokat találta meg

Az elmúlt évek súlyos kihívásai során a magyar külpolitika mindig a jó válaszokat találta meg, eközben Brüsszel kudarcot vallott a válságokra történő reagálás során